in , ,

Wezwanie Cube.ITG do zamknięcia rozliczeń

Spółka Cube.ITG została wezwana przez Sescom do “uszanowania zapisów umowy, respektowania stanowiska audytora i ostatecznego zamknięcia kwestii rozliczeń”. Sescom jednocześnie podtrzymuje stanowisko dotyczące ustalenia ceny ostatecznej transakcji, to jest 6 234 573,60 zł.

Zgodnie z zapisami umowy, powołany został niezależny biegły rewident, w celu dokonania ostatecznej weryfikacji kwoty przedmiotowej transakcji. Warto zaznaczyć, że wybór audytora był wspólną propozycją stron, zaakceptowaną przez obie strony. Procedura sporządzenia raportu biegłego rewidenta również została uzgodniona w umowie, a wynik tej procedury jednoznacznie wskazał, że kupujący w pełni zaspokoił wszelkie roszczenia sprzedającego z tytułu umowy – napisano w komunikacie.

Do Cube.ITG zostało przekazane pismo dotyczące stanowiska rewidenta, a Sescom zaznaczył, że Spółka gotowa jest przedstawić swoje stanowisko przed sądem. W ubiegłym tygodniu Cube.ITG podał, że podejmie działania mające na celu dochodzenie należnych roszczeń wobec Sescom z tytułu  sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na drodze postępowania sądowego.

Cube.ITG to spółka, która w 2009 roku zadebiutowała na NewConnect, w 2014 roku przeniosła swoje akcje na parkiet GPW. 2015 rok przyniósł przejęcie Data Techno Park – firmy będącej największym centrum przetwarzania danych w Europie Środkowej. Cube.ITG jest realizatorem projektów integracyjnych, wdrożeniowych. Świadczy również usługi związane z utrzymaniem, przejmowaniem w utrzymanie, zapewnianiem jakości i rozwojem infrastruktury IT..

Sescom jest dostawcą kompleksowych usług technicznych dla placówek sieciowych. Od 2013 roku notowany na NewConnect.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ

Jakich chmur nie boi się branża turystyczna?

biznes

Ostatni dzwonek dla firm, które chcą znaleźć się w Technology Fast 50