Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Współpraca z uczelniami wyższymi a rozwój lokalnej branży IT

Udostępnij

Ponad 300 nowych miejsc pracy dla programistów i rozwijanie współpracy z poznańskimi uczelniami wyższymi – to plany PSI Polska na najbliższą przyszłość. Firma tworzy, wdraża i rozwija autorskie oprogramowanie dla przemysłu, z którego korzystają m.in.: Aquanet, MPK Poznań, CCC, Cisowianka, Empik, Enea czy LPP. Z okazji inauguracji nowego biura w centrum Poznania, PSI Polska zorganizowało debatę o rozwoju branży IT w stolicy Wielkopolski, w której wzięli udział: Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania oraz władze poznańskich uczelni.

PSI Polska zatrudnia wysokiej klasy ekspertów IT – w tym programistów Java, C + + oraz .NET, analityków i konsultantów. Obecnie zespół w Polsce liczy ponad 400 osób, a tylko w tym roku dołączyło do niego około 100 specjalistów. W najbliższej przyszłości PSI planuje zatrudnienie kolejnych 300 pracowników.

W nowym biurze przy ul. Towarowej odbyła się debata o zwiększaniu atrakcyjności stolicy Wielkopolski dla biznesu, rozwoju rynku pracy oraz ofercie edukacyjnej w branży IT. Wzięli w niej udział m.in.: Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, Prorektor UEP prof. dr hab. Maciej Szymczak, Prorektor UAM prof. dr hab. Michał Banaszak oraz Prorektor prof. dr inż. Michał Wieczorowski. Gospodarzem spotkania był Arkadiusz Niemira, Prezes PSI Polska.

– Rynek IT ciągle intensywnie rośnie, co wiąże się z zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych specjalistów. Wierzymy, że współpraca firm takich jak nasza z uczelniami wyższymi jest istotna nie tylko dla rozwoju biznesu i instytucji edukacyjnych, ale także dla miejskich centrów akademickich. Dzięki udziałowi w wykładach firmowych czy stażach studenci kończą naukę z praktycznymi umiejętnościami. Mogą je od razu wykorzystać w działalności zawodowej, oszczędzając czas na wdrożenie, co ułatwia rozpoczęcie kariery zawodowej. Z kolei uczelnia współpracująca z przedstawicielami branży informatycznej staje się bardziej konkurencyjna na coraz trudniejszym rynku edukacyjnym mówi Arkadiusz Niemira, Prezes PSI Polska.

PSI Polska zauważa potrzebę współpracy z uczelniami wyższymi od wielu lat. Od 2016 roku, praktycy z PSI prowadzą zajęcia na poznańskich uczelniach z programowania w Javie na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Ponadto firma nawiązała współpracę z WMI UAM w ramach projektów inżynierskich. PSI realizuje również wspólne projekty studenckie oraz wykłady z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu.

Wspiera także działalność koła naukowego UEP „Pracowania Systemów Informatycznych” oraz uczestniczy w wydarzeniach i targach pracy organizowanych przez Politechnikę Poznańską.

Co roku w ramach programu PSItalents, staż w PSI rozpoczyna kilkudziesięciu studentów z UAM, UEP i PP. Znakomita większość pracowników firmy to absolwenci informatyki, informatyki i ekonometrii, automatyki i robotyki oraz kierunków pokrewnych.

Źródło:PSI Polska

Zobacz

Czy zatrudnienie w ICT zacznie spadać

Jeden na trzech pracodawców w sektorze ICT chce do...

Chipsy szkodzą nie tylko sylwetce

Chcąc uchronić się przed jesiennym obniżeniem nastroju, powinniśmy zamiast po chipsy sięgnąć po owoce – wynika z analizy opublikowanej przez „British Journal of Nutrition”.

Gaśnie blask NFT

Non-Fungible Token (NFT) stał się jednym z szeroko przyjętych...

Co się stało z Nord Stream? Premier Danii: nie można wykluczyć sabotażu

Nie można wykluczyć sabotażu - tak skomentowała premier Danii Mette Frederiksen informację o wycieku gazu z gazociągów Nord Stream. Duńska Agencja Energii podwyższyła poziom zagrożenia dla obiektów infrastruktury energetycznej do stopnia pomarańczowego, drugiego najwyższego w pięciostopniowej skali.

Indeks S&P 500 najniżej w 2022 roku, drożejący USD ciąży rynkom

Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami. To kolejny dzień wyprzedaży akcji na amerykańskich giełdach, które wywołały sygnały ze strony Fed, że konieczne będą większe podwyżki stóp proc. niż zakładano do tej pory. Do tego rynkom ciąży drożejący dolar.

Warszawski parkiet coraz słabszy. Inwestorzy nie wrócą zbyt szybko

Najważniejsze indeksy GPW zaliczyły 52-tygodniowe minima. WIG20 stracił już...
- Reklama -

REKLAMA