Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Wybieramy słuchawki dla gracza. Jakie kupić i czym kierować się przy wyborze?

Udostępnij

Jakie powinny być najlepsze słuchawki gamingowe? I czy tak naprawdę konieczne jest kupowanie sprzętu przeznaczonego wyłącznie dla graczy, czy standardowe słuchawki nie wystarczą do prowadzenia rozgrywek w internecie? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania i zaproponujemy modele, które sprawdzą się i u okazjonalnych, i zapalonych graczy.

Co powinny posiadać słuchawki dla gracza?

Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić prezent znajomemu graczowi, czy szukasz sprzętu dla siebie, możesz zastanawiać się, czy dedykowane słuchawki gamingowe są niezbędne do wirtualnych potyczek. Odpowiedź brzmi: nie są niezbędne, ale bywają przydatne, szczególnie dla osób, którym przed komputerem zdarza się spędzić wiele godzin, grają w gry zespołowe i zależy im na dobrym dźwięku.

Idealne słuchawki gamingowe to:

  1. Wbudowany mikrofon. To niezbędnik dla graczy – pozwala komunikować się z innymi członkami drużyny. W niektórych modelach uwzględniono możliwość dokupienia mikrofonu osobno. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które czasem chcą używać słuchawek podczas gier, innym razem jedynie do słuchania muzyki.
  2. Wokółuszna konstrukcja. Słuchawki dla graczy są projektowane z myślą o osobach, które mogą spędzić długie godziny przed komputerem. Dlatego też modele gamingowe otaczają małżowiny, ale nie opierają się bezpośrednio na nich, dzięki czemu nie ugniatają uszu i nie przyczyniają się do powstawania bólu głowy.
  3. Dobra izolacja dźwięku. Każdy gracz wie, jak hałasy z zewnątrz mogą rozproszyć i zepsuć rozgrywkę. Dlatego najlepszym wyborem są słuchawki zamknięte, które nie będą dopuszczać do użytkownika dźwięków spoza komputera.
  4. Odpowiednia długość kabla lub słuchawki bezprzewodowe. Zbyt krótki kabel może skutecznie ograniczać możliwość np. wygodnego odwrócenia się w słuchawkach od komputera. Problem rozwiązują słuchawki Bluetooth, które z kolei najczęściej są droższe.

Wbrew pozorom, dźwięk gra mniejszą rolę w słuchawkach dla graczy. Głównym zadaniem sprzętu gamingowego jest umożliwienie komunikacji z członkami zespołu, wygoda i niezawodność. Aspekty takie, jak design samych słuchawek to tylko osobiste preferencje kupującego.

Słuchawki dla gracza – nasze propozycje

Słuchawki CORSAIR HS50 Stereo

Wytrzymała konstrukcja, świetna jakość wykonania i niewygórowana cena? To wszystko można połączyć w jednym modelu i jest to HS50 firmy Corsair. Wygodne do kilkugodzinnych gier – mają miękką piankę zapamiętującą kształt i regulowane nauszniki. To uniwersalny model dzięki odpinanemu mikrofonowi. Jeśli zabierasz słuchawki ze sobą, wystarczy odpiąć od nich mikrofon.

Słuchawki SONY WHCH500B

Chociaż bezprzewodowe słuchawki od Sony nie powstały tylko z myślą o graczach, to jak najbardziej będą cieszyć sporą część użytkowników. Bateria wytrzymuje nawet przez 20 godzin pracy, więc sprawdzi się nawet do całonocnych rozgrywek bez obaw o to, że dźwięk urwie się w najważniejszym momencie. Model jest lekki i poręczny – oprócz gier sprawdzi się jako sprzęt do zabrania ze sobą w podróż.

Duży wybór słuchawek znajdziesz na https://www.neo24.pl/

Zobacz

Prezydent: moją wielką ambicją jest wejście Polski do G20

Przez okres siedmiu lat udało nam się osiągnąć bardzo wiele, oprócz jednego: nie weszliśmy do G20 - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Przyznał, że wejście Polski do grupy najbogatszych państw jest jego wielką ambicją.

Polacy chcą pracować zdalnie. Jaką rolę pełnią teraz biura?

Koniec pandemicznych ograniczeń bywa dużym wyzwaniem dla pracodawców, którzy...

USA/ Rachunek za prąd w Los Angeles może sięgać 50 tys. dolarów miesięcznie

Przeciętny użytkownik energii elektrycznej w Los Angeles wydaje na prąd 269 dolarów miesięcznie. W megadomach rachunek może dochodzić do dziesiątków tysięcy, a w ekstremalnych przypadkach sięgać 50 tys.

Koksownia Przyjaźń po wypadku wraca do pełnych zdolności produkcyjnych

Niespełna dwa tygodnie po wypadku w przemiałowni węgla, w wyniku którego jeden pracownik zmarł a czterech nadal przebywa w szpitalu, Koksownia Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej wraca do pełnych zdolności produkcyjnych - wynika z informacji spółki JSW Koks, do której należy zakład.

Jak rozliczyć darowiznę rzeczową? “System podatkowy powinien wspierać postawy prospołeczne”

System podatkowy powinien premiować postawy prospołeczne - wskazała PAP doradca podatkowy, dyrektor CRIDO Monika Lewandowska. Dodała, że przekazując procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, Polacy realizują nie tylko potrzeby „dobrego serca”, ale też skutecznie wspierają państwo.

Już niedługo 3 na 4 zatrudnionych będą stanowić millennialsi. Czy to dobrze?

Badania rynku pracy pokazują, że jedynie co piąty pracodawca...
- Reklama -

REKLAMA