- Reklama -

XTPL realizuje komercyjne zamówienie dla partnera przemysłowego

Zobacz

- Reklama -

XTPL zrealizowało kolejną dostawę nanotuszu opracowanego w laboratoriach spółki. Transakcja stanowi potwierdzenie znaczącego zainteresowania partnera technologią XTPL i oznacza wejście na kolejny poziom zaawansowania w relacji biznesowej pomiędzy podmiotami. Co ważne, klient ten działa na rynku wyświetlaczy, a także w kilku innych perspektywicznych dla XTPL sektorach zaawansowanej elektroniki, co istotnie zwiększa pole dla potencjalnej współpracy.

Nasz kolejny klient wytwarza m.in. urządzenia na linie produkcyjne dedykowane dla branży wyświetlaczy. To międzynarodowy koncern z siedzibą główną w regionie EMEA. Zakup nanotuszu przez partnera, z którym prowadzimy rozmowy na temat wdrożenia naszej technologii przybliża spółkę do komercyjnego wejścia na rynek zaawansowanej elektroniki – mówi dr Filip Granek, prezes XTPL.

Nanotusze polskiej spółki są interesujące dla producentów z kilku sektorów przemysłu ponieważ wykazują innowacyjne właściwości fizyko-chemiczne. To między innymi przełomowe formuły nanotuszów pozwalają  XTPL osiągać tak znakomite rezultaty jeśli chodzi o precyzję druku.

Odpowiedni dobór tuszu ma znaczący wpływ na wytwarzane struktury. Właściwości fizyko-chemiczne tuszu można modyfikować za pomocą specjalnych dodatków. Formulacje tuszów XTPL są unikatowe i chronione przez międzynarodowe zgłoszenia patentowe. Jest to jeden z elementów, który powoduje, że XTPL znajduje się na mapach technologicznych liderów kilku branż przemysłu, a także, że spółka zacieśnia relacje z ich dostawcami – dodaje Filip Granek

Ze względu na konieczność zachowania poufności klient XTPL nie wyraził zgody na ujawnienie jego nazwy. Jest to znaczący gracz na rynku zaawansowanej elektroniki z siedzibą główną w regionie EMEA. W ostatnich miesiącach XTPL informowało o podpisaniu kolejnych porozumień z silnymi partnerami takimi jak BOE (globalny lider rynku wyświetlaczy) czy HPK oraz Cowin – producenci urządzeń do naprawy defektów dla takich gigantów jak LG Display, CSOT czy Tianma. XTPL współpracuje obecnie z tymi podmiotami w ramach zaawansowanych projektów proof of concept, by rozwiązywać wyzwania technologiczne nie tylko dla obecnych, ale i przyszłych generacji produktów.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -