Zmarł Prezes Comarchu Janusz Filipiak

O śmierci założyciela poinformowała spółka Comarch w oficjalnym komunikacie.

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit 1 min
1 min

Zmarł Janusz Filipiak, założyciel i prezes Comarchu. Spółka poinformowała o jego śmierci w oficjalnym komunikacie. Filipiak trafił do szpitala w stanie krytycznym na początku października.

Urodzony 3 sierpnia 1952 r. w Bydgoszczy, Filipiak był profesorem i ekspertem w dziedzinie technologii. W 1993 r. założył Comarch, a w 1979 r. został profesorem AGH, gdzie kierował Katedrą Telekomunikacji. 

Filipiak był autorem licznych publikacji w zakresie teleinformatyki i prowadził międzynarodowe projekty badawcze. W 2004 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2012 r. Krzyżem Oficerskim tego orderu.

Filipiak, znany z bezpośredniości i ostrego języka, był jednym z najbogatszych Polaków, z majątkiem szacowanym na około 650 mln zł. 

Filipiak był również właścicielem klubu piłkarskiego Cracovia. Jego obowiązki tymczasowo przejęła jego żona, Elżbieta Filipiak.

W październiku Rada Nadzorcza Comarchu tymczasowo powierzyła obowiązki prezesa Annie Pruskiej, córce Filipiaka, na miesiąc. Media podawały, że Filipiak doznał zatrzymania akcji serca i był reanimowany przez służby medyczne.

Udostępnij