Ad image

Zmiana na stanowisku szefa polskiego oddziału Sony Europe B.V.

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit

Pochodzący z Grecji Christos Adamopoulos został ogłoszony nowym szefem polskiego oddziału Sony Europe B.V. Na stanowisku zastąpił Luciana Radulescu, który został awansowany na szefa Sony Europe B.V. w regionie Europy Centralnej i Południowo-Wschodniej (Sony Central and Southeast Europe).

Christos Adamopoulos rozpoczął pracę w greckim oddziale Sony w 2002 roku. Od tego czasu pracował na różnych stanowiskach w działach sprzedaży i marketingu, w tym jako dyrektor sprzedaży. W 2013 r. został szefem Sony na Kazachstan i Azję Środkową, nadzorując wszystkie operacje sprzedaży i marketingu. W 2015 r. został szefem na obszar Czech i Słowacji, a 3 lata później, w 2018 roku awansował na stanowisko szefa marketingu SCSE (Sony Central and Southeast Europe).

Jestem zaszczycony i podekscytowany, że mogę dołączyć do polskiego oddziału Sony. Jestem pewien, że przy udziale utalentowanego polskiego zespołu będziemy dalej dostarczać naszym klientom rozrywki na poziomie, jaki potrafi zaoferować tylko Sony – komentuje Christos Adamopoulos.

Lucian Radulescu pracował jako szef polskiego oddziału Sony od 2017 roku. Pracę w Sony rozpoczął w 1999 roku jako koordynator biznesowy w rumuńskim oddziale Sony. Następnie przez 5 lat pracował jako kierownik ds. produktu kategorii obrazowania cyfrowego i 2 lata na stanowisku szefa sprzedaży w regionie Europy Centralnej i Południowo-Wschodniej (Sony Central and Southeast Europe). W 2012 r. objął stanowisko Dyrektora Handlowego na obszar Rumunii i Mołdawii.