Action pnie się w górę

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit

Action S. A. podał wyniki finansowe za kwiecień 2023. Obroty w tym okresie nie są zaskakujące – spółka z Zamienia po raz kolejny wykazuje wzrosty.

Odkąd firma zakończyła proces restrukturyzacji, przeszła spore zmiany. Action wdrożył strategię dywersyfikowania działalności, która, jak widać, przynosi efekty. Firma zaczęła szukać nowych możliwości biznesowych, m.in wzmocniła swoje działania w zakresie  e-commerce.

W ciągu ostatnich tygodni w Action sporo się dzieje, m.in firma rozpoczęła realizację planu skupu akcji własnych, a także otrzymała decyzję do Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego ws. ponownego rozpatrzenia sprawy nieprawidłowych odliczeń podatkowych w 2010 roku. Skarbówka utrzymała swoje stanowisko w tej sprawie, zobowiązując tym samym spółkę do zapłacenia kwoty 3,4 mln zł. Kwota ta została objęta układem, kończącym proces restrukturyzacji firmy. Action nie zgadza się z tą decyzją i zapowiedział wniesienie skargi do sądu administracyjnego.

Mimo niepomyślnych decyzji skarbówki, cena akcji Action trzyma się trendu wzrostowego i po raz pierwszy od czasu otwarcia procesu restrukturyzacji wróciła do poziomu z 2016 roku.

Nie gorzej prezentują się wyniki firmy za kwiecień. Action wypracował 184 mln zł przychodu, o 3,4% wyższe niż w tożsamym okresie w 2022 roku.

SOURCES:Action
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *