in ,

AIX bez tajemnic, szybko, łatwo i przyjemnie!

Bardzo wiele systemów mainframe, z których korzystają większe firmy czy organizacje, opiera się na AIX. Tak, jak spora część obecnych na rynku produktów IT, system ten również jest tworzony przez firmę IBM. AIX dedykowany jest dla serwerów IBM i działa w środowiskach wielodostępnych.

Jego gruntowna znajomość przydatna jest nie tylko dla administratorów serwerów oraz sieci czy developerów, ale także dla zwykłych użytkowników, którzy pracują na aplikacjach zaimplementowanych w jego środowisku.

Z reguły system ten instalowany jest z wykorzystaniem hiperwizora PowerVM. Popularność, jaką się cieszy, to wynik elastyczności, niezawodności i dostępności, a także ciągłego rozwoju i udoskonalania produktu przez firmę IBM. Bardzo często AIX stanowi platformę do systemów bazodanowych Oracle, DB2, a także Informix. Świetnie sprawuje się również w roli serwera aplikacji dla systemów ERP. Sprawdza się po prostu tam, gdzie potrzebna jest duża wydajność i operatywność.

Szkolenia AIX

Dostępne szkolenia aix podzielone są na kursy dla początkujących, na których uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w środowisku AIX oraz na kursy dla zaawansowanych użytkowników, którzy mieli już do czynienia albo z samym systemem AIX lub z systemem UNIX. Z reguły kursy te prowadzone są w języku angielskim i w zależności od obszerności zagadnienia mogą trwać od 2 do 5 dni.

Wybierając konkretny kurs AIX, warto zdecydować się na szkolenie autoryzowane przez IBM. W ten sposób będziemy mieć pewność, że zdobywane informacje przekazywane są przez osoby w pełni kompetentne, które znają system nie tylko w teorii, ale także w praktyce. Dodatkowo tak jak odbywa się to w przypadku firmy Database Consulting, otrzymamy również oryginalne materiały szkoleniowe IBM.

Szkolenia AIX otwierają drogę do bezproblemowego użytkowania tego systemu operacyjnego, co pozwala wykorzystywać jego wszystkie zalety i możliwości. Z uwagi na to, że jest to jedno z popularniejszych środowisk używanych przez wiele przedsiębiorstw oraz instytucji, jest to również świetny sposób na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych i zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ

Zapraszamy na spotkanie we Wrocławiu

Co sprawia, że polscy specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa nie śpią po nocach?