Aktówka męska na dokumenty i laptopa – jaka powinna być?

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 4 min
4 min

Wygodna i funkcjonalna torba skórzana – aktówka męska na dokumenty i laptopa musi spełniać swoje podstawowe funkcje. Oprócz eleganckiego wyglądu, przechowywane i noszone w niej dokumenty powinny być przede wszystkim bezpieczne. Nie powinny ulec zagnieceniu, czy zamoknięciu.

Aktówki, czyli eleganckie męskie torby na dokumenty noszą przede wszystkim przedstawiciele prestiżowych zawodów takich jak prawnik, lekarz czy kadra menadżerska, ale również dziennikarze, pracownicy biurowi, przedstawiciele handlowi, czy pracownicy korporacji, w których obowiązuje dress code. Aktówka pasuje zarówno do garnituru, jak i bardziej casualowych stylizacji: luźnych koszul, marynarek, polówek. Mężczyźni, którzy mają własny styl i lubią bawić się modą, skomponują skórzaną aktówkę nawet z dżinsami i trampkami.

Skórzane aktówki i torby męskie do biura powinny przede wszystkim cechować się funkcjonalnością. Muszą posiadać odpowiednią liczbę komór, kieszonki, organizer na długopisy, smartfon, pendrive’a i inne niezbędne gadżety. Dobrze, jeśli posiadają wodoodporną podszewkę, która w razie deszczu ochroni dokumenty i laptopa przed zniszczeniem.

Dopinany pasek o regulowanej długości do noszenia na ramieniu to raczej standard, jaki oferują producenci wysokiej jakości galanterii skórzanej. Chyba, że to model do noszenia w ręce albo pod ręką jak np. aktówka ADAM BARON z kolekcji SLOWBAG. Tu wszystko jest celowe: brak uchwytu, paska, naturalna skórzana podszewka (do wyboru w różnych kolorach) i ręczne wykończenia podkreślają jedynie minimalistyczny charakter produktu, jak najbardziej zbliżonego naturze. Aktówki męskie mogą mieć wygląd klasycznej teczki tzn. posiadać klapę lub klapy zamykane na zapięcia typu klik-klak. Modele o bardziej nowoczesnym designie często posiadają zapięcie na suwak, przypominają wtedy swoim wyglądem torbę podróżną (i za taką mogą też służyć w delegacji czy na wyjeździe służbowym). Subtelne detale, takie jak wytłoczone logo dobrej marki, nadaje prestiż właścicielowi torby. Niektóre marki dodają do swoich toreb gratis praktyczne gadżety jak np. designerski, przeciwkurzowy worek, który dołącza do swoich toreb ADAM BARON.

Ważna jest odpowiednia sztywność aktówki lub teczki do pracy. W takiej torbie przenoszone są często ważne dokumenty, które muszą być w idealnym stanie. Istotne jest bezpieczeństwo laptopa, tableta czy innych urządzeń. Najlepiej spełnia swoją rolę specjalnie zabezpieczona, wypiankowana przegroda na laptopa. Kieszenie wewnętrzne, w których zazwyczaj trzyma się drobiazgi, powinny być zamykane, najlepiej taśmą suwakową. Mamy wtedy pewność, że nic nam z nich nie wypadnie. Oprócz praktycznego wnętrza, skórzana torba męska typu aktówka powinna posiadać praktyczne komory lub kieszenie zewnętrzne.

Torba praktyczna to torba mocna, solidnie wykonana, z wysokiej jakości okuciami. To torba z wysokiej jakości naturalnej skóry. Najlepsze są te wyprawiane w garbarniach włoskich mistrzów i takie produkty oferują najlepsi polscy producenci. Często o jakości produktu świadczą zasady gwarancji, jakiej udziela firma, a zwłaszcza czas jej trwania.

Kupując skórzaną aktówkę zwróćmy uwagę nie tylko na konstrukcję: wymiary, stabilny i miękki uchwyt, wygodny pasek, liczbę komór i kieszeni, zgodnie z osobistymi preferencjami. Przyjrzyjmy się również jej wykończeniom: szyciom, tłoczeniom, okuciom, podszewce. Sprawdźmy czas gwarancji udzielanej przez producenta. Wszystkie te informacje powinny być dostępne przy zdjęciach produktów w dobrych sklepach internetowych z galanterią skórzaną.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz