Artur Cyganek po 8 latach pożegnał się z Acronisem. Dziś jest dyrektorem w BotGuard

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit 1 min
1 min

Artur Cyganek to doświadczony manager. W Acronisie kierował regionem Europy Środkowo-Wchodniej, następnie Europy Wschodniej. Przez ten czas skutecznie budował pozycję i rozpoznawalność Acronisu.

Firma Acronis to międzynarodowa korporacja specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu cyberochrony, w tym w kopii zapasowej, odzyskiwaniu danych, zarządzaniu dyskami, przechowywaniu danych i synchronizacji. Została założona w 2003 roku przez Sergueia Beloussova i jest zarejestrowana w Szwajcarii, ale ma również biura na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Rosji.

Artur Cyganek obecnie pełni rolę Regional Sales Director w firmie BotGuard. BotGuard to firma założona w 2019 roku z siedzibą w Tallinie w Estonii. Działa globalnie w ponad 30 krajach na całym świecie. BotGuard to globalna platforma dedykowana do ochrony przed złośliwymi botami, atakami hakerów i nowoczesnymi zagrożeniami internetowymi.

Cyganek ma bogate doświadczenie w IT. Wcześniej przez 12 lat pracował w Citrix, gdzie zakończył przygodę jako Country Manager w Polsce oraz przez 3 lata pracował jako Regional Manager w regionie Europy Wschodniej w AppSense. Ukończył Politechnikę Wrocławską oraz Akademię im. Leona Koźmińskiego.

Udostępnij