Zarządzanie cyberbezpieczeństwem z chmury, czyli oszczędność i efektywność

Zobacz

- Reklama -

Niemal każdy przedsiębiorca może pochwalić się znakomitymi umiejętnościami w zarządzaniu, posiada duży bagaż wiedzy oraz doświadczenia i jest świetnie zaznajomiony z większością aspektów działania swojej firmy. Bezpośredni nadzór nad każdym elementem pracy przedsiębiorstwa uznaje się często za profesjonalizm, lecz czy nie szkodzi to biznesowi? Istnieją obszary, które potrzebują specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi, na przykład zapewnienie bezpieczeństwa infrastruktury i danych oraz zgodności z często zmieniającymi się przepisami.

Inwestycje w IT

Ostatni rok upłynął w dużej niepewności. Dotyczyła ona między innymi organizacji pracy – wiele firm było zmuszonych do migracji na pracę w całości zdalną. Zaowocowało to licznymi trudnościami, związanymi zarówno z koniecznością urządzenia „domowych biur” jak i z bezpieczeństwem oraz sprawnie działającym oprogramowaniem dla każdego pracownika.

Minione miesiące nie były zatem najlepszym czasem na duże wydatki, jednak czy oznacza to, że musimy rezygnować z inwestycji w rozwiązania, które ułatwią nam pracę lub zapewnią bezpieczeństwo prowadzenia efektywnej działalności? Warto podkreślić, że coraz częściej korzystamy z usług abonamentowych w życiu codziennym, rozkładając wydatki w czasie oraz płacąc tylko za to, z czego korzystamy. Na rynku rozwiązań technologicznych istnieje bardzo podobny model, pod pewnymi względami nawet lepszy – bowiem to usługodawca przejmuje opiekę nad wskazanym przez klienta obszarem cyberbezpieczeństwa.

Jakie są zalety usług zarządzalnych przez chmurę?

Wybierając współpracę z usługodawcą typu Managed Service Provider (MSP), czyli dostawcą usług zarządzanych z chmury, najczęściej przekazuje się mu odpowiedzialność w zakresie zorganizowania i utrzymania bezpieczeństwa ekosystemu IT lub jego wybranej części w zależności od ustaleń umowy usługowej (SLA – Service Level Agreement), która definiuje wzajemne zobowiązania oraz wskaźniki, które będą określać jakość dostarczanych usług. Ze względu na miesięczne rozliczenia finansowanie odbywa się z budżetu operacyjnego. Ponadto są to o wiele niższe koszty w stosunku do ceny zakupu pełnej wersji rozwiązania.

Nawiązując współpracę z MSP użytkownik zyskuje w kilku obszarach. Do jej największych zalet należą między innymi:

·      Wysoka efektywność usług,
·      Finansowanie z budżetu operacyjnego (OPEX),
·      Poprawa cashflow organizacji,
·      Niskie miesięczne opłaty subskrypcyjne,
·      Brak kosztów stałych związanych z uruchomieniem usługi,
·      Elastyczność w zakresie czasu wykupienia usługi,
·      Możliwość rezygnacji z usługi już po 1 miesiącu.

Bakotech zaprasza na konferencję, podczas której eksperci opowiedzą więcej o rozwiązaniach w postaci usług zarządzalnych oraz zostanie przedstawionych 5 powodów, dlaczego warto zakupić usługi bezpieczeństwa IT z chmury. Oprócz wiedzy teoretycznej nie zabraknie również case study od wieloletnich partnerów, którzy od lat korzystają z takiego modelu rozwiązań.

Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się 27 maja o godzinie 10:00. Rejestracja pod linkiem https://bakotech.pl/event/show/270/

- Reklama -
Źródło:Bakotech

Polecamy

- Reklama -