baramundi wprowadza na rynek nowe rozwiązanie dla Przemysłowego Internetu Rzeczy

Natalia Zębacka
4 min

Firma baramundi software AG wprowadza na rynek nową wersję narzędzia baramundi Management Suite (bMS), zwiększając możliwości bezpiecznego ujednoliconego zarządzania punktami końcowymi (UEM). Manufacturing Edition pozwala zarządzać punktami końcowymi w ekosystemie Przemysłowego Internetu Rzeczy. bMS 2020 zawiera również oparte na chmurze narzędzie Argus Cockpit, dzięki któremu zespoły IT mogą monitorować z dowolnej lokalizacji procesy związane z zarządzaniem łatkami, wdrażaniem oprogramowania oraz innymi rutynowymi czynnościami, bez konieczności tworzenia połączeń VPN.

bMS Manufacturing Edition (ME), Argus Cockpit oraz pozostałe usprawnienia uwzględnione w bMS 2020 zostały opracowane w oparciu o sugestie i opinie ponad 3000 użytkowników baramundi na całym świecie.

bMS Manufacturing Edition i obsługa urządzeń dedykowanych z systemem Android

REKLAMA

bMS ME to nowa wersja systemu baramundi, zaprojektowana z myślą o zarządzaniu i zabezpieczeniu ekosystemu połączonych urządzeń w produkcji. Oprogramowanie służy do automatyzacji procesów inwentaryzacyjnych oraz oceny podatności na zagrożenia komputerów i sterowników przemysłowych, a także dedykowanych urządzeń z systemem Android oraz systemów kontroli przemysłowych działających w oparciu o system Windows.

W ramach pierwszego wdrożenia bMS ME instalowany jest moduł IC Inventory, który stanowi narzędzie do automatycznego wykrywania, mapowania i zarządzania szeroko stosowanymi urządzeniami do kontroli przemysłowej SIMATIC S7 firmy Siemens. Użytkownicy mają również możliwość dostosowania parametrów urządzeń SIMATIC poprzez dodanie danych konfiguracyjnych, nowych lokalizacji lub nowej nazwy. Zadania związane z zarządzaniem urządzeniami mogą być definiowane i wykonywane manualnie, w określonych godzinach lub w regularnych odstępach czasowych. Obsługa urządzeń Siemens SIMATIC S7 to kolejny element w portfolio baramundi poza obsługą systemów kontroli przemysłowej Beckhoff oraz przemysłowych komputerów i sterowników.

bMS ME obsługuje również urządzenia dedykowane z systemem Android Enterprise, zwiększając w ten sposób ich bezpieczeństwo i wydajność. Są to na przykład urządzenia wykorzystywane w logistyce jako skanery ręczne lub tablety używane w sprzedaży detalicznej w celach prezentacji i konfiguracji produktów. Istnieje możliwość ograniczenia na nich liczby aplikacji, dzięki czemu sprzęt działa efektywnie i może z niego bezproblemowo korzystać wielu użytkowników. Urządzenia dedykowane obsługiwane są przez moduł baramundi Mobile Device Management Premium, który jest coraz częściej wykorzystywany w celach zarządzania urządzeniami będącymi własnością firmy lub jej pracowników.

Oparte na chmurze narzędzie Argus Cockpit oraz dodatkowe funkcje do zdalnego zarządzania punktami końcowymi

Argus Cockpit, narzędzie nazwane na cześć wywodzącego się z greckiej mitologii wszystkowidzącego strażnika, daje członkom zespołu IT pracującym w siedzibie firmy lub zdalnie możliwość monitorowania w czasie rzeczywistym (za pośrednictwem przeglądarki zainstalowanej na komputerze lub urządzeniu mobilnym) statusu wykonywanych przez bMS zadań, takich jak skanowanie luk bezpieczeństwa, instalacja systemu operacyjnego lub aplikacji, zdalne obrazowanie systemu i wielu innych. Argus Cockpit umożliwia bezpieczne monitorowanie systemu przez pracowników IT z dowolnego miejsca, bez konieczności tworzenia połączeń VPN z serwerami firmy.

Pozostałe nowości wprowadzone do bMS 2020 usprawniają zdalne zarządzanie punktami końcowymi oraz zapewniają więcej możliwości kontroli kosztów oprogramowania w module zarządzania licencjami baramundi. Nowe moduły ułatwiają i przyspieszają import danych oprogramowania do inwentaryzacji, licencji i danych kontraktowych ze źródeł zewnętrznych. Proces ten jest wyjątkowo istotny zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw, które ze względu na pandemię wdrożyły nowe oprogramowanie, wyposażając w nie setki użytkowników pracujących z domu.

bMS 2020 zawiera również ulepszony widok stanu punktów końcowych w Windows Security Center, funkcję bezpiecznego rejestrowania punktów końcowych z systemem Windows poza siecią firmową oraz ulepszony interfejs samoobsługowego narzędzia Kiosk.

System bMS 2020 jest dostępny podczas pandemii za darmo i bez zobowiązań, a gdy sytuacja na świecie zostanie ustabilizowana – w ramach standardowego 30-dniowego okresu próbnego.