BenQ pokazał swój najnowszy monitor 4K dla projektantów używających MacBook Pro

BenQ wprowadza na rynek swój najnowszy profesjonalny monitor PD3225U, który wyróżnia się zaawansowaną technologią IPS Black, funkcją Color Match zgodną z urządzeniami Mac i innowacyjną funkcją iKeyboard Control. Dzięki współczynnikowi kontrastu 2000:1, PD3225U oferuje użytkownikom Mac wyjątkową wierność kolorów i ulepszoną łączność, co czyni go idealnym narzędziem dla profesjonalistów twórczych.

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
4 min

BenQ ogłosił wprowadzenie na rynek swojego najnowszego profesjonalnego monitora PD3225U. Wyposażony w matrycę IPS Black o współczynniku kontrastu 2000:1, funkcję Color Match z urządzeniami Mac w trybie M-book i funkcję iKeyboard Control, PD3225U jest idealnym kreatywnym uzupełnieniem dla użytkowników komputerów Mac, którzy potrzebują wierności odwzorowania kolorów i lepszej łączności.

Technologia IPS Black w PD3225U zapewnia o 35% głębszą czerń niż konwencjonalne monitory IPS, minimalizując „wyciek światła”, dzięki czemu kolory są bardziej żywe niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy monitor oferuje również funkcję Color Match dla urządzeń Mac z trybem M-book i 98% pokrycie palety barw Display P3. Ma także certyfikaty Calman Verified, Pantone Validation i Pantone SkinTone Validation. Równomierną jasność i spójne odwzorowanie kolorów na całej powierzchni ekranu, PD3225U uzyskuje dzięki unikalnej technologii własnej BenQ Uniformity. Ponadto monitor jest wyposażony w unikatowe oprogramowanie BenQ Display ColorTalk, które bez trudu i konieczności korzystania z kalibratora, dopasowuje kolory między monitorem a MacBookiem Pro.

Benq monitor
BenQ pokazał swój najnowszy monitor 4K dla projektantów używających MacBook Pro 11

Dla twórców potrzebujących większego obszaru roboczego, PD3225U, dzięki technologii Daisy Chain i szybkiej łączności Thunderbolt, może rozszerzyć obszar roboczy do dwóch, połączonych łańcuchowo, monitorów 4K. Oprogramowanie BenQ Display Pilot 2 zapewnia nowy, konfigurowalny i intuicyjny interfejs do zarządzania funkcjami wyświetlania, takimi jak Print Assist, AutoPivot, PIP/PBD, ICCSync, jasność i inne. Podobnie PD3225U zapewnia iKeyboard Control do łatwej regulacji jasności i głośności głośników za pomocą klawiatury MacBooka.

PD3225U ma wbudowany przełącznik KVM, dzięki któremu za pomocą jednej klawiatury i myszy użytkownicy mogą sterować dwoma systemami (komputerami).

- Advertisement -

Hotkey Puck G2 to szybki przełącznik funkcji monitora. Ma on pięć klawiszy i pokrętło – zaprojektowano go tak by uprościć nawigowanie po ekranowym menu monitora (OSD) oraz szybką zmianę trybu pracy monitora. Trzem klawiszom użytkownik może przypisać funkcje, z których najczęściej korzysta zwiększając efektywność i wygodę pracy.

Dla użytkowników potrzebujących rozbudowanych opcji łączności, ten designerski monitor wyposażono w port Thunderbolt 3, dwa porty HDMI, DisplayPort i koncentrator USB. Wygodę i ergonomię pracy zapewnia możliwość obrotu, podnoszenia i pochylania ekranu.

“PD3225U zaprojektowano z myślą o użytkownikach komputerów Mac. Dla usprawnienia przepływu pracy i zwiększenia wydajności twórców pracujących na komputerach Mac wyposażono go w niezrównane funkcje kolorów, takie jak IPS Black, tryb M-book i technologia BenQ AQCOLOR, a także wiele opcji łączności” powiedział William WL Wang, BenQ Europe LCD business line manager. “Cieszymy się, że dodając go poszerzamy naszą linię monitorów projektowych”.

Oprócz wysokiej jakości i wydajności, PD3225U jest również przyjazny dla środowiska, 85% monitora wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu poużytkowego, zapakowany jest w karton w pełni nadający się do recyklingu, co minimalizuje wpływ na środowisko. Monitor ma również funkcję Auto Power Off, która w celu oszczędzania energii wyłącza ekran po 10, 20 lub 30 minutach bezczynności.

W Polsce BenQ PD3225U dostępny będzie w drugiej połowie marca br. w sugerowanej cenie detalicznej 1331€ . Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Udostępnij
- REKLAMA -