Bezpłatne licencje na produkt Kaspersky Internet Security do końca roku szkolnego

- Reklama -

Pandemia wirusa wywołującego COVID-19 wpływa na wszystkie sfery naszego życia, łącznie z edukacją. Uczniowie w całej Polsce muszą uczestniczyć w lekcjach online, instalować nowe narzędzia wymagane przez nauczycieli i korzystać z komunikatorów oraz czatów wideo. Wszystko to może się przekładać na zwiększone ryzyko cyberzagrożeń. Aby wspomóc uczniów oraz nauczycieli z polskich szkół w tej trudnej sytuacji, firma Kaspersky Lab Polska oferuje dla nich bezpłatne niekomercyjne licencje do końca roku szkolnego na jeden ze swoich flagowych produktów – Kaspersky Internet Security.

W zaistniałej sytuacji uczniowie muszą uczestniczyć w lekcjach online, co pociąga za sobą konieczność korzystania z różnych narzędzi wskazywanych przez nauczycieli. Niestety przestępcy nie próżnują i próbują wykorzystać sytuację związaną z pandemią, by infekować kolejnych użytkowników. Ponadto instalowanie nowego oprogramowania i intensywne użytkowanie internetu, łącznie z komunikatorami i czatami wideo, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem cyberzagrożeń.

Poważnym problemem jest także to, że niektóre gospodarstwa domowe posiadają tylko jeden komputer. W takiej sytuacji urządzenie, które na co dzień jest wykorzystywane przez rodziców np. do pracy lub bankowości online, musi stać się jednocześnie narzędziem edukacyjnym. Infekcja takiego komputera może doprowadzić do poważnych problemów, łącznie z kradzieżą danych, a nawet pieniędzy.

W celu ułatwienia uczniom i nauczycielom zadbania o cyberbezpieczeństwo w tym wymagającym czasie firma Kaspersky Lab Polska oferuje im możliwość korzystania z bezpłatnej niekomercyjnej licencji na produkt Kaspersky Internet Security do końca roku szkolnego. Jeżeli w związku z pandemią dojdzie do przedłużenia roku szkolnego, uczniowie i nauczyciele otrzymają dodatkowe wsparcie.

Kaspersky Internet Security zapewnia skuteczną ochronę przed wszelkimi szkodliwymi programami, narzędziami szyfrującymi dane dla okupu (ransomware) i atakami online. Produkt posiada także rozbudowane funkcje zwiększające bezpieczeństwo podczas korzystania z czatów wideo i komunikatorów, łącznie z blokowaniem nieautoryzowanego dostępu aplikacji do kamery i mikrofonu. Rozwiązanie wyposażone jest również w technologie zabezpieczające korzystanie z bankowości online, wykrywające narzędzia cyberszpiegowskie i blokujące aplikacje gromadzące dane użytkowników. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/internet-security.

Akcja firmy Kaspersky Lab Polska jest przeznaczona dla wszystkich uczniów i nauczycieli z polskich szkół. Placówki edukacyjne zainteresowane udostępnieniem swoim uczniom bezpłatnych niekomercyjnych licencji na ochronę przed cyberzagrożeniami mogą kontaktować się bezpośrednio z firmą pod adresem edukacja@kaspersky.pl lub telefonicznie (https://www.kaspersky.pl/o-nas/kontakt).

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -