Billennium otwiera nowy oddział zagraniczny w Ameryce Północnej

Udostępnij

Billennium, polska spółka IT tworząca rozwiązania dla biznesu, poinformowała
o otwarciu 1 sierpnia Delivery Center w Mississauga (Ontario) w Kanadzie.
Po Niemczech, Indiach i Malezji to czwarty oddział zagraniczny firmy. Za rozwój Billennium Canada odpowiada Piotr Chmielowski, który objął stanowisko General Managera.

Głównym zadaniem dla nowego Delivery Center w Ameryce Północnej jest zacieśnienie
i rozwój współpracy z obecnymi klientami firmy. Dotychczas projekty dla tego regionu geograficznego były realizowane zdalnie przez ponad 100 specjalistów zlokalizowanych
w Polsce i Indiach. Teraz zespół będzie uzupełniony o grupę ponad 15 ekspertów, przede wszystkim z obszarów sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i walidacji systemów skomputeryzowanych, którzy będą pracowali w nowopowstałym oddziale w Mississauga
w Kanadzie. Wejście na nowy rynek jest częścią strategii międzynarodowego rozwoju spółki, która posiada także swoje biura w Niemczech, Indiach, Malezji oraz w siedmiu miastach w Polsce.

Billennium jest obecne na rynkach zagranicznych już od wielu lat. Nasz know-how
i doświadczenie w realizacji projektów w modelu rozproszonym pozwalają nam
z powodzeniem realizować projekty zdalnie. Dzięki naszemu podejściu Follow-the-sun proces ten przebiega bardzo efektywnie, a nasi eksperci są dostępni 24/7/365. Czasem jednak specyfika projektów wymaga obecności lokalnej na danym rynku i większego wsparcia naszych specjalistów, ale dzięki temu możemy zacieśniać współpracę z klientami, pokazać duże zaangażowanie i lepiej odpowiedzieć na ich potrzeby. Tak właśnie jest w przypadku nowego oddziału w Kanadzie. Jeden z ważnych klientów Billennium rozwija tu swoje centrum R&D i potrzebuje naszego wsparcia w obszarach technologicznych, w których posiadamy bardzo bogate kompetencjepowiedział Piotr Chmielowski, General Manager Billennium Canada.

Spółka przewiduje, że Delivery Center w Mississauga w przeciągu najbliższych lat powtórzy sukces oddziałów w Indiach i Malezji, które zatrudniają obecnie blisko 200 specjalistów. Poza obsługą obecnych klientów spółka planuje również pozyskiwanie nowych projektów
w Ameryce Północnej, a także rozszerzenie obszaru działania o zachodnie wybrzeże Kanady.

Źródło:Billennium

Zobacz

Wiceszef MRiPS: jesteśmy w czołówce państw europejskich pod względem relacji przeciętnego wynagrodzenia do płacy minimalnej

Chcemy, by płaca minimalna była na poziomie co najmniej 50 proc. przeciętnej płacy już na stałe. Jesteśmy w czołówce państw europejskich, jeśli chodzi o relacje przeciętnego wynagrodzenia do płacy minimalnej - powiedział PAP.PL wiceszef MRiPS Stanisław Szwed.

McKinsey: Ponad połowa pracowników preferuje zdalny i hybrydowy model pracy 

Hybrydowy model pracy, który coraz chętniej wybierany jest przez...

Pięć ośrodków będzie uczestniczyć w procesie licencjonowania i kontroli elektrowni jądrowej

Prezes Państwowej Agencji Atomistyki zdecydował o przyznaniu autoryzacji dla pięciu ośrodków naukowo-badawczych, które będą wspierać PAA w procesie licencjonowania oraz kontroli elektrowni jądrowej - poinformowała Państwowa Agencja Atomistyki.

Ekspertka: spadła sprzedaż nieruchomości nad morzem

Ceny nieruchomości nad Bałtykiem są na poziomie sprzed roku, ale sprzedaż spadła - powiedziała w rozmowie z PAP doradczyni gospodarcza Katarzyna Rogoźnicka. Jej zdaniem wpływ na to mają m.in. obawy przed zaciąganiem kredytów hipotecznych.

Etykiety antykradzieżowe – które kategorie produktów należy w ten sposób zabezpieczać?

Etykiety antykradzieżowe niwelują ryzyko kradzieży i umożliwiają błyskawiczne podjęcie...

Wzrosną wydatki korporacyjne. Gartner przewiduje, które branże wydadzą najwięcej

Według Gartnera, sektor oprogramowania i usług internetowych ma najbardziej...
- Reklama -

REKLAMA