Bitdefender Internet Security z certyfikatem anty-phishingowym

- Reklama -

AV-Comparatives, niezależny instytut badawczy, przeprowadził „Anti-Phishing Test” dla produktuBitdefender Internet Security. Oprogramowanie poradziło sobie z różnymi rodzajami zagrożeń i uzyskało wysokie oceny ekspertów.

Phishing jest jedną z najczęściej stosowanych przez hakerów metod ataku. Komunikaty rzekomo pochodzące z popularnych serwisów społecznościowych, portali aukcyjnych, banków czy administratorów IT mają wyłudzić od adresatów poufne dane, takie jak nazwy użytkowników, hasła i numery kart kredytowych.  Techniki socjotechniczne wykorzystują nie tylko naiwność odbiorców wiadomości, ale również mankamenty technologii zabezpieczeń internetowych.

Analitycy z  AV-Comparatives w scenariuszu testowym uwzględnili rożne sytuacje, w których internauci są narażeni na wyłudzenie swoich danych. Badacze obserwowali pracę oprogramowania Bitdefender Internet Security zarówno podczas przeglądania stron internetowych, jak i odbierania poczty elektronicznej.

Test odbył się pomiędzy 23 czerwca a 9 lipca 2020 roku i objął 505 różnych phishingowych adresów URL, które były aktywne w trakcie wykonywania pomiarów. Kampanie phishingowe miały na celu pozyskanie różnych typów danych osobowych, w tym logowania do PayPal, bankowości internetowej i kart kredytowych, kont e-mail, Dropbox, eBay, sieci społecznościowych, gier oraz innych usług online. W badaniu wykorzystano także 500 legalnych adresów UR, wszystkie używały HTTPS i pokazywały formularz logowania. Autorzy testu w ten sposób analizowali zachowania Bitdefender Internet Security pod kątem generowania fałszywych alarmów.

Bitdefender Internet Security osiągnął jakość ochrony na poziomie 94 proc. Nie doszło do ani jednego fałszywego alarmu z 500 przetestowanych adresów URL.  Bitdefender uzyskał certyfikat „Anti-Phishing 2019”, który potwierdził jego skuteczność i przydatność w walce z nieuczciwymi praktykami oszustów w sieci.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -