Body leasing – czym jest i warto korzystać z tej usługi?

- Reklama -

Body leasing, inaczej nazywany outsourcingiem specjalistów, jest coraz bardziej poszukiwaną usługą w środowisku biznesowym. Polega na okresowym wypożyczaniu pracowników o określonych kwalifikacjach zawodowych, którego celem jest uzupełnienie braków kadrowych lub wzbogacenie kadry firmy o osoby o pożądane, ściśle określone kompetencje. Body leasing jest realizowany w oparciu o umowę, która pozwala dosłownie z dnia na dzień pozyskać cenne wsparcie potrzebne przedsiębiorstwu w danym momencie jego działalności.

Czym jest body leasing i dlaczego warto skorzystać z tej usługi?

Body leasing, czyli outsourcing specjalistów, jest niezwykle popularną usługą, z której korzysta coraz więcej firm. Pozwala w prosty i szybki sposób uzupełnić kadrę pracowniczą o osoby o pożądanych w danym momencie kompetencjach i tym samym sprostać bardziej wymagającym zadaniom. Jest to rozwiązanie zdecydowanie lepsze od standardowego zatrudnienia, gdyż body leasing jest realizowany w oparciu o umowę na czas określony zawieraną z firmą specjalizującą się w tego typu usługach. Dzięki niemu klient nie musi samodzielnie zatrudniać nowych pracowników oraz ponosić kosztów związanych z ich selekcją i rekrutacją.

W zależności od potrzeb, body leasing może być realizowany w różnym okresie czasu – umowy są najczęściej zawierane na okres od kilku dni do kilku miesięcy. Jego założenia się szczególnie bliskie filozofii outsourcingowej i oferują zbliżone do niego korzyści. Body leasing pozwala oszczędzać czas, pieniądze, uniknąć licznych formalności oraz uzyskać szybki dostęp do pracowników o pożądanych kwalifikacjach, którzy mogą zgodnie z prawem rozpocząć działania zawodowe na rzecz firmy. Przedsiębiorstwa korzystające z body leasingu zyskują doświadczonych pracowników o odpowiadających ich bieżącym potrzebom kwalifikacjach, których nie muszą osobiście zatrudniać. Współpraca jest zawierana na określony okres, który trwa zwykle tyle czasu, jak długo potrzebne są firmie konkretne kwalifikacje.

body leasing, biznes, firma

Kiedy warto skorzystać z body leasingu?

Body leasing jest szczególnie przydatny tym firmom, którzy potrzebują wsparcia specjalistów od zaraz. Usługa ta zapewnia bowiem niemal natychmiastowy dostęp do wysoko wykwalifikowanych pracowników, co przydaje się szczególnie w sytuacji, kiedy podczas realizacji konkretnego projektu okazało się, że konieczny jest udział specjalisty, którego nie ma w firmie. Zamiast organizować czasochłonną i kosztowną rekrutację, firmy mogą skorzystać z body leasingu i tym samym uzupełnić braki kadrowe.

Z body leasingu warto skorzystać także w sytuacji, kiedy firma aktualnie pracuje nad projektem wymagającym okresowego wsparcia specjalistów z innej dziedziny. Usługa ta pozwala na skorzystanie z pomocy pracowników o pożądanych kwalifikacjach przez potrzebny czas, co pozwala uniknąć konieczności zatrudniania pracowników oraz całego żmudnego procesu selekcji kandydatów. Istotną korzyść body leasingu stanowią także kwestie ekonomiczne – firma płaci wyłącznie za faktycznie przepracowany przez pracownika czas, unikając z kolei wydatków na jego rozwój, co przynosi istotne oszczędności w zakresie utrzymania kadry pracowniczej.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -