- Reklama -

CD Projekt: ponad miliard złotych zysku w 2020

Zobacz

- Reklama -

CD Projekt poinformował o rekordowych szacunkowych przychodach i zyskach osiągniętych w 2020 roku. Jednocześnie poinformowano, że termin publikacji raportów za 2020 roku został przesunięty na 22 kwietnia 2021.

2020 – nie tak różowy, jak przewidywano

2020 to przełomowy rok w historii CD Projekt. Spółka wypuściła na rynek grę Cyberpunk 2077 po ponad 7 latach pracy nad tym tytułem. Wyniki finansowe firmy za miniony rok wzbudzają wiele emocji ze względu na fakt, że zeszłoroczna premiera CD Projektu, mimo, że była jednym z największych projektów na świecie tego typu, to w pierwszych dniach po premierze okazała się sporym rozczarowaniem dla graczy ze względu na szereg błędów utrudniających rozgrywkę. Jednak tytuł w początkowej fazie sprzedaży, do końca 2020 roku osiagnął około 16 mln sprzedanych egzemplarzy, co, pomimo wyniku niższego od oczekiwań (CD Projekt zakładał 25 mln egzemplarzy), stanowi ogromny przychód.

cyberpunk, cd projekt

Ponad miliard złotych zysku netto

Ma to odzwierciedlenie w szacunkowych wynikach finansowych. Zgodnie z nimi, skonsolidowane przychody ze sprzedaży w 2020 roku wyniosły 2,139 mld zł. Spółka w tym okresie wypracowała 1,154 mld zł skonsolidowanego zysku netto. Są to rekordowe wyniki, szczególnie, że w 2019 roku Grupa CD Projekt wypracowała 521 mln zł przychodu ze sprzedaży, a zysk netto wyniósł 175 mln zł.

Spadek kursu

Po publikacji szacunkowych wyników finansowych, które odbiegają od oczekiwań inwestorów, kurs akcji CD Projekt spadł z 190 zł na otwarciu w piątek, 16.04, do 177 zł za akcję około godz. 14 tego samego dnia.

Czytaj więcej na temat CD Projekt:
CD Projekt padł ofiarą cyberataku
Hakerzy sprzedali dane CD Projekt
CD Projekt aktualizuje strategię rozwoju
CD Projekt kupuje kanadyjskie studio deweloperskie
Wycofano zbiorowy pozew przeciwko CD Projekt
- Reklama -

Polecamy

- Reklama -