CD Projekt – powrót króla

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit 2 min
2 min

CD Projekt powrócił do łask graczy i inwestorów. Długoterminowo powinien okazać się dobrą inwestycją, ale do rekordowego kursu akcji droga daleka.

CD Projekt zaliczany jest do giełdowego indeksu WIG-20. Dzienne obroty jego akcjami mają 9% udział w tym indeksie. To tyle samo co osiąga koncern miedziowy KGHM. I obie te spółki są pod tym względem liderami WIG-20.

– CD Projekt jest królem obrotów giełdowych, który powraca do sentymentu i łask inwestorów oraz graczymówi Maciej Kietliński, ekspert XTB.Na Cyberpunka wylało się wiele krytyki, ale dzięki licznym aktualizacjom spółce udało się naprawić grę, która ma 90% pozytywnych recenzji i to jest bardzo dobry wynik.

Kurs akcji wzrósł z okolic 80 zł do ponad 140 zł. Maksimum z 52 tygodni to 204 zł. Rekordowe notowania to była jednak kwota ponad 460 zł za akcję w grudniu 2020 r.

Inwestorzy docenili, że CD Projekt potrafi także wycofać się z nietrafionych pomysłów, czego przykładem była gra oparta na geolokalizacji – Wiedźmin pogromca potworów.

– To dobra decyzja, bo lepiej dość wcześnie uciąć nierokujący projekt niż na siłę go eksploatować, tym bardziej, że nie był to finansowy filar, na którym stała spółkakomentuje ekspert XTB.

Inwestorzy bardzo dobrze przyjęli też nową strategię CD Projekt. Zapowiedziano nowe premiery związane z Wiedźminem. Także odświeżona zostanie graficznie gra Wiedźmin-1.

– Uniwersum wiedźmińskie będzie bardzo mocno monetyzowanedodaje M.Kietliński.Cała strategia jest bardzo ambitna i jednocześnie bardzo bezpieczna.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz