Cloud backup od nazwa.pl to… poczucie bezpieczeństwa!

- Reklama -

Zablokowanie komputera przez hakerów. Awaria dysku albo komputera. Utrata laptopa. Wszystkie te zdarzenia oznaczają utratę dostępu do danych. Efektów pracy. Plików tekstowych. Raportów. Prezentacji. Zdjęć. Wszystkiego.

Skutecznym zabezpieczeniem jest Cloud Backup od nazwa.pl

Nie wolno zapominać o wykonywaniu kopii zapasowych danych. Usługa Cloud Backup wykonuje takie kopie z dysków komputerów działających w systemie Microsoft Windows 7 lub 10. Do dyspozycji mamy 1 TB powierzchni. Kluczowe przy tego typu usługach są bezpieczeństwo danych i ochrona przed niepowołanym dostępem. Usługa Cloud Backup jest realizowana w Data Center, które spełniają najwyższe normy TIER III i TIER IV oraz posiadają certyfikaty ISO 9001 i ISO 27001. Dla użytkowników oznacza to przede wszystkim bezpieczeństwo fizyczne serwerów i danych, a także wysoką dostępność, na poziomie 99,9% czasu świadczenia usługi.

W jakich sytuacjach potrzebujemy backupu?

Zawsze

Hackerskie ataki typu ransomware zdarzają się bardzo często. Co kilkanaście sekund. Jeden nieprzemyślany klik w załącznik dzieli nas od zaszyfrowania plików i wiadomości z żądaniem okupu za odblokowanie komputera. Awaria dysku albo całego urządzenia, czy jego kradzież to także potencjalne niebezpieczeństwo utraty tego, co dla nas bardzo cenne, czyli danych. Dlatego trzeba je zabezpieczać.

Jak to działa?

Na komputerze instalujemy aplikację. Jest intuicyjna. Archiwizacja wykonywana jest automatycznie, zgodnie z indywidualnie ustalonym harmonogramem. Możemy określić, w które dni i o której godzinie dane mają być kopiowane na serwer. Kopia może być też wykonana w dowolnym momencie wybranym przez użytkownika. W ustawieniach określamy też maksymalną szybkość łącza dla danych wysyłanych i odbieranych. Funkcja ta zabezpiecza przed całkowitym wysyceniem łącza internetowego w czasie wykonywania kopii zapasowej. Mogłoby to utrudnić korzystanie z innych aplikacji.

Może się zdarzyć, że w danym czasie przebywamy w miejscu, w którym łącze ma słabe parametry albo limit danych nie jest wysoki, a jego przekroczenie pociąga za sobą dodatkowe koszty. Wówczas możemy czasowo zawiesić wykonywanie backupu.

Cloud Backup zapewnia wielopoziomowe bezpieczeństwo danych

Pliki przed wysłaniem są szyfrowane algorytmem AES-256 z hasłem, które nadajemy samodzielnie. Dzięki temu zabezpieczone są przed nieautoryzowanym dostępem. Kolejny krok to kompresja. Pozwala ona nie tylko na archiwizację większej liczby plików, ale także na przesyłanie większej ilości danych w tym samym czasie.

slid1

Backup jest tworzony przyrostowo, tzn. najpierw wykonywana jest pełna kopia zapasowa plików, a następnie aktualizacja, czyli dodawanie tylko zmienionych informacji. Dzięki temu łącze internetowe nie jest bardzo obciążane.

slid2

Nasze dane zapisywane są na serwerze w postaci bloków o stałej wielkości. Pozwala to na wykonywanie kopii bezpieczeństwa nawet bardzo dużej liczby plików i przyspieszenie wszystkich operacji. Duplikaty plików są tylko raz zapisywane w backupie. Niewielka zmiana w dużym pliku na komputerze umożliwia przesyłanie na serwer tylko zmienionego fragmentu, a nie całego pliku. Zaletą tego mechanizmu jest redukcja obciążenia łącza internetowego i szybkość.

Odzyskiwanie danych

Wystarczy jedno kliknięcie myszki. Dane są przechowywane w chmurze nazwa.pl przez 90 dni. Dowolny plik można odzyskać w wersji z każdego dnia, w którym została wykonana kopia zapasowa. Pliki, które zostały usunięte na komputerze, są przechowywane w kopii zapasowej jeszcze przez 90 dni i można je odzyskać w wersji z każdego dnia, w którym był wykonany backup.

slid5

Koszt usługi

Jaka jest cena poczucia bezpieczeństwa? Zgodnie z obowiązującą ofertą koszt usługi to 120 zł + 23% VAT.  I warto sprowadzać promocje!

Czytelnicy brandsit.pl mogą teraz aktywować za darmo usługę Cloud Backup na okres 30 dni bez konieczności rejestracji w nazwa.pl. Aby pobrać aplikację bezpiecznie na swój komputer, wystarczy kliknąć poniżej:

nazwa

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -