Czego dowiedzieliśmy się na Admin Days 2019

Bartosz Martyka
Bartosz Martyka
Posiada wieloletnie doświadczenie w PR, przedsiębiorca, były reseller i programista. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym.

Czego dowiedzieliśmy się na Admin Days 2019

Bartosz Martyka
Bartosz Martyka
Posiada wieloletnie doświadczenie w PR, przedsiębiorca, były reseller i programista. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym.

28 marca w Hotelu Scandic we Wrocławiu odbyło się ostatnie z cyklu sześciu spotkań Admin Days organizowanych w całej Polsce przez Axence. Była to świetna okazja do dyskusji o zarządzaniu IT, a także do podzielenia się doświadczeniami i case’ami.

Konferencja we Wrocławiu została podzielona na cztery prelekcje, z których każda odnosiła się do konkretnych zagadnień związanych z pracą administratora IT.

Jako pierwszy mówił Marcin Matuszewski, pełniący funkcję Starszego Inżyniera Pomocy Technicznej w Axence. Matuszewski przedstawił przykłady sytuacji kryzysowych w firmach, którym można było zapobiec poprzez wdrożenie skutecznego i pełnego zarządzania systemami IT w tych organizacjach. Jednocześnie, przedstawiciel Axence wskazał, w jaki sposób każdy z problemów można rozwiązać, wykorzystując odpowiednie narzędzia i możliwości.

Następnie Michał Mizgalski – Specjalista ds. bezpieczeństwa informacji w ITSBL opowiedział o tym, jak “od kuchni” wyglądało zabezpieczenie informacji Szczytu Klimatycznego COP24, a także jakie znaczenie ma skala przedsięwzięcia dla bezpieczeństwa informatycznego. Ekspert podkreślił również znaczenie wytycznych prawnych dla budowy zabezpieczeń (w tym przypadku wytycznych ONZ) oraz bardzo istotnej kwestii małej ilości czasu na finalną realizację projektu. Mizgalski zwrócił także uwagę na konieczność utrzymania infrastruktury IT wraz z stale wysokim poziomem bezpieczeństwa przez okres kilkunastu dni, co stanowiło wyzwanie dla realizatorów projektów związanych z Szczytem Klimatycznym COP24.

Z kolejnej prelekcji, którą poprowadził Sławomir Szmulik – blogger warsztatownia.it, felietonista IT w Administracji – uczestnicy wydarzenia mogli dowiedzieć się więcej na temat audytu ISO oraz w jaki sposób sprawnie zarządzać i monitorować podlegające adminowi dane oraz sprzęt. Ostatnią prezentację przedstawił Jacek Antoszewski – właściciel firmy Infor, Administrator sieci i systemów komputerowych. Jego wystąpienie dotyczyło zastosowania programu Axence nVision w praktyce. Wskazał on najważniejsze kwestie związane z wykorzystaniem programu w swojej firmie.

Wrocławskie spotkanie zamknęło cykl wydarzeń Admin Days 2019, które, poza stolicą Dolnego Śląska, odbyły się także w Szczecinie, Bydgoszczy, Olsztynie, Rzeszowie i Nowym Sączu. Wydarzenie zdecydowanie było warte uwagi, szczególnie, że zarówno prelengenci, jak i sami jego uczestnicy zorientowani w tematyce administracji IT dzielili się ze sobą nie tylko wiedzą, ale także case’ami z własnego doświadczenia, co stawia Admin Days w roli pewnego rodzaju forum do poszerzania możliwości.

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów