Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Czy kina przenoszą się do domów? – Rośnie rynek domowego sprzętu audio

Udostępnij

Według danych z raportu “Domowy sprzęt audio – globalna trajektoria rynku i analiza” autorstwa Research And Markets, globalny rynek domowego sprzętu audio osiągnie 49,9 mld USD do roku 2026.

Do głównych czynników wspierających rozwój rynku należy rosnące zainteresowanie inteligentnymi kinami domowymi, które tworzą nowoczesną salę multimedialną. Te inteligentne pomieszczenia umożliwiają zintegrowane podejście i zapewniają użytkownikom uniwersalnego pilota do sterowania podłączonymi urządzeniami, zapewniając wygodne i futurystyczne wrażenia audiowizualne. Właściciele domów, którzy planują pozbyć się systemów przewodowych w zakresie jakości dźwięku, wybierają minimalny sprzęt audio o potężnej wydajności.

Rynek jest świadkiem rosnącego napływu bezprzewodowego sprzętu audio z wbudowanymi komponentami. Nowe systemy wielogłośnikowe i wielokanałowe są obsługiwane przez pojedyncze soundbary. Nowinki technologiczne, takie jak przyjazne dla architektury systemy Dolby Atmos, projektory o krótkim rzucie, ekrany odrzucające światło otoczenia, zmotoryzowane okna i duże ekrany LED, poprawiają perspektywy rynku kina domowego.

Światowy rynek domowego sprzętu audio oszacowano na 36,3 mld USD w 2022 r. i przewiduje się, że do 2026 r. osiągnie poprawioną wielkość 49,9 mld USD, co oznacza wzrost o 9,6% w analizowanym okresie. Przewiduje się, że Home Theater Systems, jeden z segmentów analizowanych w raporcie, będzie rósł w tempie 6,5% rocznie, aby osiągnąć 15,1 mld USD do końca okresu analizy.

Rynek domowego sprzętu audio w USA szacowany jest na 13,1 mld USD w 2022 roku. Kraj ten ma obecnie 36,2% udziału w światowym rynku. Przewiduje się, że Chiny, druga co do wielkości gospodarka na świecie, osiągną szacowaną wielkość rynku w wysokości 6,1 mld USD w roku 2026, co oznacza średni roczny wzrost na poziomie 11,8% w całym okresie analizy. Wśród innych godnych uwagi rynków geograficznych są Japonia i Kanada , dla których prognozuje się wzrost odpowiednio o 7,9% i 9% w analizowanym okresie. Przewiduje się, że w Europie Niemcy będą rocznie rosnąć o około 8,7%, podczas gdy reszta rynku europejskiego (zgodnie z definicją w badaniu) osiągnie 3,6 mld USD do końca okresu analizy.

Segment soundbarów osiągnie wartość 12,9 miliarda dolarów do 2026 r.

Soundbary cieszą się dużym zainteresowaniem w gospodarstwach domowych w wyniku obostrzeń dotyczących pozostania w domach wz. z COVID-19 i rosnącą dostępnością różnorodnych treści oraz przyjęciem produktów rozrywki domowej. W ostatnich latach coraz więcej osób zaczęło korzystać z treści przesyłanych strumieniowo, takich jak bezpłatne e-booki, gry i filmy.

Trend w zakresie soundbarów jest również katalizowany przez rozwój inteligentnych telewizorów i rosnącą liczbę instalacji systemów kina domowego w celu zwiększenia wrażenia podczas słuchania i oglądania. W globalnym segmencie soundbarów USA, Kanada, Japonia, Chiny i Europa osiągną roczne tempo wzrostu na poziomie 9,1% dla tego segmentu.

Zobacz

Haiti: kraj ogarnęła katastrofa humanitarna związana z cenami gazu

Działalność gangów, kryzys polityczny i ekonomiczny związany z wysokimi cenami gazu, doprowadziły kraj do katastrofy humanitarnej - oświadczyła Helen La Lime, specjalna wysłanniczka ONZ na Haiti, cytowana we wtorek przez BBC.

Nowy, perfidny rodzaj ransomware – nie zapłacisz, nie odzyskasz

Gangi ransomware eksperymentują z nowym rodzajem ataku. Zamiast szyfrować...

Polskim szklarniom musi wystarczyć 600 tys. ton miału. “Przynajmniej na rozpoczęcie sezonu”

Przez parę miesięcy był realny strach, że Polskie szklarnie w zdecydowanej większości opalane miałem węglowym, nie dostaną tego paliwa; zapowiedziana przez ministra rolnictwa pula 600 tys. ton miału powinna im wystarczyć na sezon, a przynajmniej na jego rozpoczęcie - powiedział w czwartek w Studiu PAP były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Węgry: niezależność energetyczna kraju znacznie się zwiększyła

Poziom niezależności energetycznej Węgier w ostatnim czasie znacząco wzrósł, a rząd dokonuje przeglądu strategii energetycznej państwa – powiedział we wtorek minister przemysłu i technologii tego kraju Laszlo Palkovics na międzynarodowej konferencji w Siofok.

Jaki wpływ ma wyciek gazu do Morza Bałtyckiego na Polskę?

Wyciek gazu do Morza Bałtyckiego nie wpływa bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo energetyczne, ponieważ nie mamy żadnych kontraktów z Rosjanami - mówił we wtorek w TVP premier Mateusz Morawiecki. Zdaniem premiera, jest to coś bardzo "niepokojącego", co prawdopodobnie było aktem sabotażu.

Polskie magazyny gazu – w jakim stopniu są zapełnione?

Magazyny gazu w Polsce są wypełnione w 100 proc.; prowadzimy stabilną eksploatację gazu ziemnego z naszych złóż nie tylko w Polsce, ale też na szelfie Morza Północnego – poinformował w środę we Wrocławiu wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio.
- Reklama -

REKLAMA