Deklaracja „Paris Call” – jednolite zasady dla cyberbezpieczeństwa

- Reklama -

Inicjatywa „Paris Call for Trust and Security in Cyberspace” wprowadzona została 12 listopada 2018 r. przez Prezydenta Francji Emmanuela Macrona i Ministra Spraw Zagranicznych Francji Jeana-Yvesa Le Driana. Jest to deklaracja (fdip.fr/call) na rzecz przygotowania wspólnych zasad zabezpieczania cyberprzestrzeni. Inicjatywa otrzymała już wsparcie wielu rządów, firm prywatnych i organizacji pozarządowych.

Deklaracja „Paris Call” definiuje ważne zasady i wytyczne związane z międzynarodowym cyberbezpieczeństwem. Nacisk położono na odpowiedzialność kluczowych organizacji z sektora prywatnego za wzmocnienie zaufania, bezpieczeństwa i stabilności cyberprzestrzeni oraz na wspieranie inicjatyw mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa procesów cyfrowych i produktów w ramach łańcucha dostaw. Deklaracja promuje także zakrojoną na szeroką skalę współpracę wielu organizacji na rzecz powyższych celów. Do jednych z pierwszych firm, które wsparły inicjatywę należy m.in. Kaspersky Lab.

Przestępczość online nie ma granic i tak samo powinna wyglądać reakcja całego świata – izolacja i fragmentacja uniemożliwia skuteczną walkę z cyberzagrożeniami. Do zapewnienia odpowiednio efektywnej ochrony niezbędne jest współdzielenie informacji oraz współpraca między sektorem publicznym i prywatnym, na przykład w postaci wspólnych działań narodowych sił policyjnych z firmami z branży cyberbezpieczeństwa. Istotnym elementem jest także zwiększenie transparentności cyberbezpieczeństwa poprzez przekazywanie informacji zwiększających zaufanie.

Z radością obserwuję, że międzynarodowa współpraca w zakresie cyberprzestrzeni zmierza w dobrą stronę. Inicjatywa „Paris Call for Trust and Security in Cyberspace” ogłoszona przez rząd Francji stanowi bardzo pozytywną zmianę w atmosferze braku zaufania, jakiego doświadcza obecnie branża bezpieczeństwa IT. Deklaracja podkreśla odpowiedzialność kierownictwa firm z sektora prywatnego za zwiększenie zaufania, bezpieczeństwa i stabilności w cyberprzestrzeni. Właśnie na takich zagadnieniach skupiają się nasze ostatnie działania – staramy się być bardziej transparentni i godni zaufania. Bez wątpienia będziemy kontynuować nasze starania na rzecz współpracy w branży i cieszy nas to, że jesteśmy wspierani w tej misji – powiedział Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny Kaspersky Lab.

źródło: Kaspersky Lab
- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -