Dlaczego warto zintegrować system ERP z platformą e-sprzedażową?

Zobacz

- Reklama -

Właściciele sklepów internetowych wykorzystują profesjonalne narzędzia, takie jak platformy e-sprzedażowe. Aby w pełni korzystać z dobrodziejstw i możliwości handlu w sieci, warto sięgnąć po rozwiązania usprawniające komunikację między e-sklepem a systemem sprzedażowo-magazynowym. Polecanym rozwiązaniem jest integracja systemu ERP ze sklepem online. Na czym polega i jakie korzyści przyniesie Twojemu biznesowi?

Na czym polega integracja ERP z e-sklepem?

Profesjonalne integratory systemów IT to nowoczesne oprogramowanie umożliwiające wymianę i synchronizację danych pomiędzy niekompatybilnymi aplikacjami w firmie. Zazwyczaj integracja łączy system ERP i platformę sprzedażową, taką jak Magento, PrestaShop, WooCommerce oraz inne. W przypadku e-handlu proces ten polega w szczególności na przenoszeniu zamówień z platformy e-sprzedaży do systemu ERP.

Jakie korzyści daje integrator IT?

Integracje łączące system erp oraz e-sklepy pozwalają przede wszystkim na automatyzację procesu obsługi zamówień. Dzięki temu zwiększają wydajność i usprawniają procesy handlowe w sieci. Obniżają ryzyko pomyłek i zapewniają kontrolę nad całością gospodarki magazynowej i sprzedaży. Wiążą się z oszczędnością czasu pracowników, co jest szczególnie ważne w przypadku sklepów obsługujących przynajmniej kilkadziesiąt zamówień dziennie.

Dzięki dodatkowym, często tworzonym na indywidualne zamówienie modułom, zwiększa się funkcjonalność oprogramowania. Nowoczesne narzędzia umożliwiają m.in. mapowanie płatności, obsługę zamówień specjalnych, parowanie towarów czy przesyłanie faktur. Dają też możliwość synchronizacji cen, opisów produktów oraz stanów magazynowych. Pozwalają na wygodny i szybki import niezbędnych dokumentów handlowych oraz cenników, a także na dodawanie zdjęć towarów czy obsługę opakowań zwrotnych.

Warto też pamiętać o wewnętrznych integracjach oferowanych przez sam e-sklep. Na przykład, platforma Magento proponuje obsługę firm kurierskich. Integracja pozwala na zamawianie kuriera i tworzenie dokumentacji przewozowej bez konieczności dodatkowego logowania się na portalu firmy transportowej.

Integracja z Allegro

Wielu sprzedawców, poza posiadaniem własnego e-sklepu, prowadzi handel także na platformie Allegro. Dzięki profesjonalnie zrealizowanej integracji możliwe jest połączenie platformy Allegro z systemem ERP. Allegro to specyficzna platforma, która rzadko umożliwia integrację, nie jest ona jednak niemożliwa. Wybrane platformy sprzedażowe, takie jak np. Comarch Optima, oferują w standardzie możliwość integracji z najsłynniejszym portalem aukcyjnym w Polsce.

Wiele kanałów sprzedaży w internecie

W sytuacji, gdy firma korzysta z wielu kanałów sprzedaży internetowej, opcja integracji nieco się komplikuje ze względu na konieczność znalezienia integratora obsługującego wszystkie stosowane e-sklepy. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z platformy pozwalającej na kompleksowe zarządzanie wszystkimi e-sklepami z jednego miejsca, a następnie przeprowadzenie integracji platformy z systemem ERP.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -