Eksperci wielkich banków przechodzą do Revolut

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT  - NewsRoom Brandsit 3 min czytania

Revolut, fintech z którego usług korzysta 6 milionów użytkowników w Europie, ściąga do zespołu kolejnych ekspertów rynku finansowego. Właśnie ogłosił dyrektorskie nominacje w obszarach finansów, ryzyka nadużyć finansowych i skarbu.

Wolfgang Bardorf, przechodzi do Revolut z Deutsche Bank, gdzie pełnił funkcję globalnego szefa pionu Liquidity Models and Methodologies. Wcześniej pracował w Goldman Sachs jako dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za departament skarbu. W Revolut będzie szefem skarbu.

Stefan Wille, zanim dołączył do Revolut pracował jako wiceprezes ds. finansowych w n26, a nieco wcześniej jako Corporate Finance Manager w banku Credit Suisse. W Revolut będzie prawą ręką nowego CFO, którym został Dave MacLean, pełniący wcześniej funkcje zarządcze w bankach Metro Bank i Barclays.

Philip Doyle, przechodzi do Revolut z ClearBank, gdzie był szefem pionu przestępstw finansowych. Wcześniej zarządzał obszarem ryzyka nadużyć finansowych w bankach Morgan Stanley, Royal Bank of Scotland, Barclays, Tandem Bank oraz w Visa. W Revolut, jako dyrektor ds. ryzyka nadużyć finansowych (FinCrime), ma zbudować najbardziej odporną na fraudy i nadużycia globalną platformę finansowo-usługową.

W tym roku do zespołu Revolut dołączyło wielu znanych ekspertów z sektora bankowego. Stale wzmacniamy nasze procesy i nadzór oraz szukamy na rynku najbardziej utalentowanych menedżerów z doświadczeniem w finansach międzynarodowych. Cieszę się, że Stefan, Wolfgang i Philip wybrali Revolut, i że dołączają do naszego zespołu zarządzającego. Jestem pewien, że ich wiedza i doświadczenie będą bezcenne w trakcie globalnej ekspansji firmy – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

W ostatnich miesiącach Revolut zatrudnił szereg doświadczonych finansistów, takich jak Richard Davies, nowy COO, wcześniej pełniący funkcje zarządcze w bankach HSBC, Barclays i TSB lub wspomniany już Dave MacLean, nowy CFO, wcześniej dyrektor finansowy w Metro Bank.

Z usług Revolut korzysta już ponad 6 milionów użytkowników w Europie. Fintech jeszcze w tym roku planuje uruchomić swoje usługi w USA i w Azji. Firma chce umożliwić konsumentom realizację wszelkich potrzeb finansowych z poziomu prostej aplikacji w telefonie.

Podczas gdy wielu użytkowników dołącza do Revolut by przetestować bezpieczne płatności w Internecie z kartą wirtualną ze zmiennym numerem, funkcje kontroli wydatków oraz wymianę walut po dobrym kursie i płatności międzynarodowe, fintech w ostatnim czasie uzupełnił ofertę o wiele nowych funkcji jak bezprowizyjny handel akcjami czy funkcje dobroczynne Donations.

Skomentuj
- Reklama -

Sztuczna inteligencja przyciąga uwagę inwestorów

W ostatnich latach sztuczna inteligencja (AI) stała się przełomową technologią o ogromnym potencjale w różnych branżach. Obecnie startupy AI szybko

4 min czytania

Jak wprowadzać regulacje chroniące prywatność danych

Innowacje i regulacje to dwa ważne czynniki, które mają znaczący wpływ na rozwój każdej branży, w tym bezpieczeństwa informacji. Pytanie

6 min czytania

Columbus zamknął 2022 rok stratą. Liczy na stabilizację sprzedaży

W 2022 r. Grupa Columbus Energy osiągnęła 598,1 mln zł przychodów. W ujęciu jednostkowym przychody spółki wyniosły 595,2 mln zł,

6 min czytania