Eliza Staniszkis nowym Software Development Directorem w polskim oddziale Dynatrace

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit 2 min
2 min

Eliza Staniszkis, wcześniej Dyrektor Departamentu Platform Danych i Integracji Systemów w Nationale-Nederlanden, dołącza do Dynatrace. W polskim oddziale giganta z branży software intelligence pokieruje obszarem Log Monitoring. Do jej głównych obowiązków będzie należało przede wszystkim zarządzanie zespołem odpowiedzialnym za rozwój funkcjonalności umożliwiającej monitorowanie logów systemowych, w tym pozyskiwanie, przetwarzanie, przeszukiwanie i analizowanie dużej ilości informacji generowanych przez systemy i aplikacje biznesowe. Polski oddział Dynatrace w Gdańsku jest drugim największym ośrodkiem Research and Development i zatrudnia w tej chwili ponad 330 specjalistów IT. W ubiegłym roku finansowym działalność R&D firmy wzrosła o 30%. Po 12 latach działania w czołowych firmach z branży ubezpieczeniowej, takich jak Nationale-Nederlanden, Aviva i PZU, w których pełniła różne role związane z technologią i transformacją cyfrową, Eliza Staniszkis dołącza do Dynatrace.

W nowej firmie, jako Software Development Director, będzie odpowiedzialna za koordynację prac zespołów zajmujących się obszarem Log Monitoring. W poprzednich latach Eliza Staniszkis odpowiadała za rozwój i utrzymanie systemów informatycznych oraz tworzenie i realizację strategii zarządzania danymi w organizacjach. Czuwała ponadto nad egzekucją projektów biznesowych, regulacyjnych i technologicznych oraz rozwojem praktyki architektonicznej i projektowaniem systemów informatycznych w obszarze obsługi klienta.

Nowa dyrektor w Dynatrace jest aktywnym członkiem społeczności CIONet oraz CDO Forum, brała udział w wielu webinarach, dyskusjach branżowych i wydarzeniach, między innymi:  Cloud Connect, Data Connect, Employee Connect, Microsoft Envision, IDC Directions, Dni Kariery Kobiety w IT, Dell Future Builders czy Deloitte Webinars.

– Zrównoważony rozwój Dynatrace pokazuje, jak bardzo potrzebne firmom i organizacjom są monitorowanie i optymalizacja wydajności infrastruktury IT. Aktywne reagowanie na pojawiające się zagrożenia oraz optymalizacja wymagają nie tylko szybkich i niezawodnych systemów, ale również zoptymalizowanych procesów wewnątrz firmy. Cieszę się, że dołączam do wyjątkowo zaangażowanego zespołu pracującego w kulturze stawiającej na rozwój i autonomię działania. Organizacja, w której pracownik, przy wsparciu menedżerów, samodzielnie wyznacza sobie zadania i realizuje je w sposób zgodny z celami firmy, to idealne miejsce do rozwoju talentów i zatrzymania ich na dłużejmówi Eliza Staniszkis, nowa Software Development Director w Dynatrace.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz