ESET rozszerza portfolio o technologię Xopero

- Reklama -

ESET rozszerzył swoje portfolio o rozwiązania do backupu i narzędzia disaster recovery polskiego producenta Xopero Software S.A. To duży sukces rodzimej technologii, wybranej przez ekspertów ESET spośród szerokiej palety rozwiązań backupu światowych dostawców. Technologia Xopero dostępna jest w ramach inicjatywy ESET Technology Alliance w trzech wariantach produktowych – chmurowym, lokalnym i usługowym.

Potencjał backupowych produktów Xopero dostrzegła firma ESET – globalny dostawca rozwiązań bezpieczeństwa IT – udostępniając je w ramach inicjatywy ESET Technology Alliance (ETA). Jak pisze producent: “Jej celem jest oferowanie klientom kompletnej ochrony infrastruktury IT za pomocą rozwiązań ESET i komplementarnych do nich produktów zabezpieczających. Każdy produkt dostępny w ramach ESET Technology Alliance przeszedł rygorystyczne testy weryfikujące skuteczność wykorzystywanej technologii, realną użyteczność oraz łatwość ich użytkowania.”

Dla młodej, ale już rozpoznawanej za granicą polskiej marki partnerstwo z ESET to szansa mocniejszego zaistnienia w świadomości krajowych administratorów i specjalistów bezpieczeństwa IT. W rozwiązaniach Xopero zyskują oni kompleksową alternatywę wobec droższych produktów konkurencji, bo unikalna technologia polskich inżynierów nie jest obłożona zwyczajową marżą zachodnich producentów.

Z kolei ESET włączając Xopero do ETA wypełnia backupową lukę swojego portfolio, redukując kosztowny downtime (przestój w pracy komputerów i serwerów) klientów i zapewniając im większe bezpieczeństwo danych oraz stabilność systemów przy mniejszych kosztach zarządzania.

W ramach ESET Technology Alliance dostępne są trzy linie produktów Xopero: do backupu w chmurze, backupu lokalnego, jak też oferowanego w ramach usługi BaaS (backup-as-a-service). Łączy je wspólna technologia i zbliżone funkcjonalności, docenione przez polskich użytkowników wyróżnieniami “Best in Cloud 2017” w kategorii Bezpieczna Chmura (Computerworld) oraz “Produkt Roku 2017 IT” w kategorii Backup (wybór redakcji IT Professional). Obok produktów do backupu, klienci ESET i Xopero mają do dyspozycji rozbudowane narzędzia disaster recovery, na które polski producent kładzie szczególny nacisk.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -