Euvic kolejny raz inwestuje

Zobacz

- Reklama -

Euvic chce przejąć kontrolę nad eo Networks. 27 kwietnia do UOKiK wpłynął wniosek w tej sprawie. Eo Networks to spółka z 20-letnią historią, notowana na New Connect. Firma specjalizuje się w tworzeniu i utrzymaniu rozwiązań software’owych w telekomunikacji i logistyce, a także w świadczeniu usług serwisowych na rynku korporacyjnym i w sektorze publicznym. Według ostatniego raportu kwartalnego dysponowała ponad 21 mln zł gotówki. Dzięki przejęciu eo Networks Grupa Euvic może wzmocnić zarówno filar wytwarzania oprogramowania jak i infrastruktury, osiągając liczne synergie, szczególnie w obszarze sieci serwisowej. Zgodnie z zapowiedzią zarządu Euvic, jest to pierwsza z serii transakcji, jakie spółka chce przeprowadzić do końca maja, a które złożą się na największe przejęcie w sektorze IT w tym roku.

Włączenie eo Networks do Grupy będzie kolejnym działaniem Euvic w ramach realizacji strategii Integratora 2.0. Dzięki unikatowemu połączeniu technologii, kompetencji oraz wysokiej jakości infrastruktury, Grupa działa w modelu biznesowym bazującym na usługach 360°, wspierając każdy etap realizacji projektów informatycznych. Euvic opiera swoją działalność na 5 kluczowych filarach: software development, body/team leasing, IT infrastructure, innovations oraz digital. W 2020 roku przychód wszystkich spółek w Grupie Euvic wyniósł ok. 650 mln zł, a EBITDA 50 mln zł.

Komplementarne usługi

Pierwsze inwestycje w eo Networks Euvic realizował już w 2020 roku. Od tego czasu posiadał blisko 12 proc. akcji spółki. Dalsza współpraca umożliwi rozwój segmentu infrastruktury IT, który jest jednym z dynamiczniej rozwijających się filarów. Przychód w tym obszarze powinien przekroczyć 200 mln zł, a IT infrastructure stanie się drugim największym, po software development, filarem w Grupie.

– Przejęcie kontroli nad eo Networks będzie ważnym ruchem w rozwoju filaru IT, który ma dla naszej Grupy strategiczne znaczenie. Eo Networks ma imponujące doświadczenie w zakresie wsparcia i serwisowania sprzętu oraz infrastruktury IT dla największych podmiotów na rynku. Ma także autorskie oprogramowanie, doskonale ułożone procesy oraz sieć świetnych specjalistów w całym kraju, a także doświadczoną kadrę menedżerską. Dzięki tej inwestycji staniemy się  jednym z liderów na rynku usług serwisowych, a wziąwszy pod uwagę doświadczenie Euvic oraz eo Networks w zakresie wytwarzania oprogramowania wspierającego logistykę firm e-commercowych, ta transakcja znacznie zbliży Grupę do pozycji lidera także na tym polu. Tym bardziej nie mogę się doczekać zgody UOKiK na jej przeprowadzeniemówi Wojciech Wolny, współzałożyciel i prezes Euvic.

Już dziś działające w ramach filaru IT infrastructure spółki Grupy – Euvic IT SA, IT Challange Sp. z o.o. i  Euvic Solutions S.A. oferują konsultacje i audyty obszaru IT, w zakresie budowy strategii, zapewnienia ciągłości działania czy modernizacji wykorzystywanych rozwiązań. Realizują również projekty wdrożeniowe i migracyjne, dostarczając niezbędny sprzęt i oprogramowanie, a także wspierają klientów w obszarach takich jak: integracja systemów informatycznych i komunikacyjnych, rozwiązania sieciowe, Industry 4.0, migracje do chmury, cyberbezpieczeństwo, machine learning, IoT (internet rzeczy) czy szeroko rozumiana transformacja cyfrowa.

– Zwiększamy możliwości i efektywność naszych usług serwisowych. Nasi klienci nie będą zmuszeni do szukania takiej oferty wśród innych partnerów. Będą mogli powierzyć nam kompleksową obsługę ich biznesu oraz szeroko rozumiane wsparcie użytkownika również w modelu outsourcingu IT. W rezultacie będziemy mogli sięgać po bardziej zaawansowane projekty tym samym umacniając swoją pozycję na rynku mówi Zbigniew Ciukaj, wiceprezes Euvic IT.

Nowe możliwości

Dzięki nowej inicjatywie Grupa Euvic wzmacnia swoją ofertę i zwiększa możliwości w zakresie wsparcia klientów na każdym etapie wdrożenia oraz wytwarzania oprogramowania, który jest jednym z istotniejszych zakresów działalności spółki. Eo Networks oferuje usługi z zakresu: analizy, tworzenia produktów i usług, rozwiązań webowych, desktopowych, portali, systemów transakcyjnych, narzędzi komunikacyjnych, architektury informacji oraz zarządzania treścią, systemów klasy CRM, oraz integracji i utrzymania systemów, zapewnienia jakości i testowania, a także outsourcingu kompetencji.

Eo Networks z powodzeniem działa również na rynku usług serwisowych. Swoim klientom zapewnia serwis gwarancyjny sprzętu IT, a także urządzeń z technologią IoT w tym najbardziej zaawansowanego sprzętu AGD, RTV, gwarancje rozszerzone, naprawy pogwarancyjne i optymalizację środowiska druku na terenie całego kraju. Firma sprzedaje również produkty i rozwiązania, takie jak: Digital Signage (cyfrowa dystrybucja treści multimedialnych na elektronicznych wyświetlaczach), urządzenia drukujące i materiały eksploatacyjne, systemy zarządzania drukiem, sprzęt komputerowy i urządzenia IT, części, certyfikaty SSL.

– Dołączenie do Grupy Euvic będzie dla eo Networks ogromnym wzmocnieniem i szansą na intensywniejszy rozwój. To także wielka motywacja. Kiedy staniemy się częścią Grupy będziemy współtworzyć i aktywnie angażować się w jej politykę inwestycyjną. Tym samym przed eo Networks otworzą się nowe możliwości biznesowe. Dzięki doświadczeniu m.in. w telekomunikacji i logistyce, będziemy wspierać firmy, które już teraz korzystają z usług Euvic. Nasza oferta wzajemnie się uzupełnia, a dzięki połączeniu sił przedsiębiorstwa zobaczą w nas partnera oferującego wszechstronne wsparcie w cyfrowej transformacjimówi Błażej Piech, prezes zarządu i największy akcjonariusz EO Networks S.A. Podkreśla, że nie zamierza rezygnować z zajmowanego stanowiska i wiąże swoją przyszłość z Euvic.

W 2020 r. eo Networks wygenerowała ok. 44 mln zł przychodów, a zysk netto wyniósł ok. 3 mln zł. Eo Networks działa zarówno w Polsce (70 proc. biznesu), jak i za granicą (30 proc.), głównie jako podwykonawcy innych marek (80 proc.), natomiast umowy bezpośrednie stanowią 20 proc. ogółu.

źródło: informacja prasowa
- Reklama -

Polecamy

- Reklama -