F5 uruchamia F5 Distributed Cloud Services

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit
6 min

Wprowadzana na rynek platforma SaaS rozszerza portfolio zabezpieczeń F5 umożliwiając zarządzanie i zabezpieczenia dla wszystkich aplikacji oraz API we wszystkich lokalizacjach.

Nowa oferta na ujednoliconej platformie oprogramowania jako usługi (SaaS) znacznie rozszerza portfolio zabezpieczeń i dostarczania aplikacji. Zapewnia bezpieczeństwo, multi-cloud networking i rozwiązania obliczeniowe oparte na brzegu sieci. F5 wprowadza również na rynek pierwsze nowe rozwiązanie na platformie, F5 Distributed Cloud WAAP (Web Application and API Protection), które rozszerza możliwości ochrony w technologiach F5.

Organizacje na całym świecie w coraz większym stopniu polegają na złożonych portfelach aplikacji i wdrożeniach w środowiskach wielochmurowych celem budowania przewagi konkurencyjnej i sprostania wymaganiom konsumentów.

Raport F5 2022 State of Application Strategy, który niedługo zostanie upubliczniony, wskazuje, że aż 88% organizacji korzysta zarówno ze starszych, jak i nowoczesnych architektur aplikacji. 70% respondentów działa również w wielu chmurach, co zwiększa obszar zagrożenia. Dzieje się tak, ponieważ firmy są zmuszone do wdrażania oddzielnych i często niespójnych systemów kontroli bezpieczeństwa w różnych środowiskach.

- Advertisement -

Aplikacje i cyfrowe doświadczenia, za które odpowiadają, stały się platformą więzi międzyludzkich, innowacji biznesowych i tworzywem rynku. Misją F5 jest pomaganie organizacjom w ochronie aplikacji przed nieustanną falą cyberataków. Wprowadzenie F5 Distributed Cloud Services[1] jest kluczowe dla naszego portfolio, ponieważ zapewnia klientom prostszy sposób radzenia sobie ze złożonym wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa nowoczesnym aplikacjom powiedział François Locoh-Donou, President and CEO, F5.

F5 Distributed Cloud Services

F5 Distributed Cloud Platform[2] zapewnia natywne dla chmury usługi bezpieczeństwa i dostarczania aplikacji oparte na SaaS.

Usługi te są zarządzane centralnie, ale można je wdrożyć w dowolnym miejscu i środowisku, w którym aplikacja jest potrzebna dla optymalizacji biznesowej i zapewnienia najwyższej jakości obsługi klienta.

Zbudowane na połączeniu platformy i usług przejętych od Volterra, wiodących w branży usług bezpieczeństwa F5 oraz Shape, F5 Distributed Cloud Services oferują:
·       Wdrażanie natywnie w środowiskach wielochmurowych, brzegowych i centrach danych
·       Kompleksową widoczność (end-to-end) i kontrolę polityk we wszystkich aplikacjach na jednym pulpicie nawigacyjnym
·       Zapewnienie zintegrowanej globalnej sieci prywatnej w ponad 20 głównych obszarach metropolitalnych

Na dziś dostępnych jest kilka dodatkowych usług F5 Distributed Cloud Services. F5 Distributed Cloud Multi-Cloud Transit[3] zapewnia funkcjonalność sieci wielochmurowej (MCN) z bezpieczną i wydajną łącznością między chmurami, a zaporą sieciową. F5 Distributed Cloud Load Balancer i Kubernetes Gateway[4] zapewnia zintegrowany system równoważenia obciążenia z Kubernetes i bramami API dla ułatwienia wdrażania nowoczesnych obciążeń i mikrousług w rozproszonych klastrach, lokalizacjach i u dostawców chmury.

Platforma ma również możliwości przetwarzania natywnego dla chmury na brzegu sieci, znane jako sieć dostarczania aplikacji (ADN). Poprawiają one doświadczenia użytkownika końcowego poprzez dystrybucję aplikacji na brzegu sieci F5 Global Network[5].

W ramach premiery, firma F5 podjęła kroki w celu zintegrowania rosnącego portfolio i zapewnienia lepszej obsługi klienta, poprzez uproszczenie nazewnictwa produktów. Wiele usług F5, Shape i Volterra zostało przemianowanych na F5 Distributed Cloud Services, w tym F5 Distributed Cloud Bot Defense, F5 Distributed Cloud DDoS Mitigation, F5 Distributed Cloud WAF i F5 Distributed Cloud API Security.

F5 Distributed Cloud WAAP (Web Applications and API Protection)

Nowa usługa na platformie F5 Cloud Services, F5 Distributed Cloud WAAP upraszcza zabezpieczenia i automatyzuje procesy, umożliwiając zespołom aplikacyjnym skupienie się na dostarczaniu funkcji i funkcjonalności.

Oferta w modelu SaaS konsoliduje wiodącą w branży zaporę WAF F5, mitygację botów, DDoS i funkcje ochrony API w jednym, łatwym do wdrożenia rozwiązaniu. Umożliwia to zespołom SecOps i DevOps ​​egzekwowanie stałej polityki bezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie wdrażane są aplikacje.

Rozwiązanie łączy w sobie najlepsze technologie bezpieczeństwa aplikacyjnego F5, w tym:
·       Ochrona aplikacji dzięki F5 Advanced WAF[6], która skuteczniej i wydajniej chroni przed najbardziej rozpowszechnionymi atakami na aplikacje.
·       Bezpieczeństwo API oparte na uczeniu maszynowym od Volterra – automatyczne wykrywanie, które automatyzuje cały proces wyszukiwania, zabezpieczania i monitorowania interfejsów API.
·       Ochrona przed botami oparta na technologii F5 Shape AI.
·       Globalna rozproszona ochrona przed atakami typu „odmowa usługi” (DDoS).

Prawie wszystkie organizacje znajdują się na zbiegu dwóch istotnych trendów: ewolucji aplikacji do roli centrum cyfrowego życia klientów oraz eskalacji zagrożeń dla aplikacji. Stanowi to ogromne wyzwanie, ponieważ wiele firm zarządza obecnie złożonymi portfelami aplikacji obejmującymi starsze i nowoczesne technologie i infrastruktury.

Organizacje nie wiedzą dziś, ile aplikacji i API wykorzystują oraz gdzie się one znajdują. Poza tym, dla różnych rozwiązań muszą wdrażać inne rozwiązania bezpieczeństwa i polityki, co jest czasochłonne i nieefektywne, a w rezultacie kosztowne i bez gwarancji najlepszego, możliwego bezpieczeństwa. Dlatego integrujemy nasze portfolio usług i wprowadzamy innowacje, aby nasi klienci mogli mieć możliwości, których potrzebują w tempie, którego potrzebują w swojej transformacji biznesowej dodał Ireneusz Wiśniewski.

F5 Distributed Cloud WAAP jest już dostępny na całym świecie i zostanie udostępniony w Azure Marketplace pod koniec lutego br.


[1] F5 Distributed Cloud Services
[2] F5 Distributed Cloud Platform
[3] F5 Distributed Cloud Multi-Cloud Transit
[4] F5 Distributed Cloud Load Balancer and Kubernetes Gateway
[5] F5 Global Network
[6] Advanced WAF

Udostępnij
- REKLAMA -