in , ,

Facebook znowu gra nieczysto i przyznaje się do tego

Cena akcji facebooka z dnia na dzień maleje a nowych faktów przybywa. Tym razem dowiedzieliśmy się, że Messenger skanuje wysyłane przez nas wiadomości, linki, zdjęcia oraz inne pliki. Argumentacją firmy Zuckerberga jest bezpieczeństwo. Obrazy są skanowane przy użyciu algorytmów, które wyszukują treści niedozwolone. Pliki i linki natomiast przeszukiwane są na obecność złośliwego kodu.

Jeśli brzmi to źle, to niestety trzeba powiedzieć wprost, że większość poważnych graczy na rynku korzysta z podobnych rozwiązań. Od dawna wiadomo, że firmy uwielbiają zbierać o nas dane i profilować treści wyświetlane użytkownikom. Trzeba mieć świadomość, że w dzisiejszych czasach ciężko jest zachować prywatność. Sama funkcjonalność profilowania jest czasami naprawdę pomocna, jednak z drugiej strony skala takiego przedsięwzięcia jest ogromna.

A co z naszymi wiadomościami ? Podobno są względnie bezpieczne i skanowane tylko w wyjątkowych sytuacjach w przypadku zgłoszenia naruszenia. W tym wypadku nie działają algorytmy, a pracownicy Facebooka.

Komentarz

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
Sony VENICE

Sony na targach NAB 2018: profesjonalne rozwiązania dla mediów

Doogee mix 4

Rozsuwana kanapka jako telefon? Oto Doogee Mix 4