FIDE oraz World Chess uruchamiają platformę gier online chronioną przez firmę Kaspersky

- Reklama -

FIDE Online Arena – platforma gry w szachy online, wprowadzona przez FIDE (Federation Internationale des Echecs) oraz World Chess – zapewni milionom graczy na całym świecie możliwość uzyskania oficjalnych tytułów międzynarodowego mistrza oraz arcymistrza online nadanych przez FIDE. O bezpieczeństwo platformy zadba firma Kaspersky, która tym razem wesprze swoją wiedzą i doświadczeniem świat gier online.

Szachy, jedna z najstarszych gier na świecie, zyskały znaczącą popularność w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ze względu na możliwość grania online szachy stanowiły jedyny sport, w którym rozgrywki nie musiały zostać wstrzymane z powodu lockdownu. Celem nowej platformy gier, FIDE Online Arena, jest rozszerzenie społeczności szachowej poprzez zapewnienie graczom online możliwości uzyskania oficjalnych ocen i tytułów przyznawanych przez FIDE, łącznie z tytułem arcymistrza online. Jest to zdecydowany przełom, ponieważ dostęp do profesjonalnych szachów zarezerwowany był dotychczas dla wybranej grupy zawodników, którzy mogli pozwolić sobie na wysokiej klasy instruktorów szachowych oraz udział w oficjalnych zawodach, mimo że jest to sport, w którym większość rozgrywek odbywa się online.

Jako oficjalny partner Mistrzostw Świata w Szachach organizowanych przez FIDE firma Kaspersky zapewnia również kompleksową ochronę uruchomionej niedawno platformy gier. W pierwszej kolejności zespół z firmy Kaspersky przeprowadził ocenę platformy FIDE Online Arena pod kątem bezpieczeństwa w celu zidentyfikowania potencjalnych problemów z zabezpieczeniami na stronie internetowej i opracował listę zaleceń w zakresie usprawnienia platformy oraz bezpieczeństwa użytkowników. Ponadto Kaspersky chroni platformę przed atakami DDoS, analizując obciążenie strony internetowej za pomocą różnych technik, które pomagają w porę wykryć atak i wykorzystują mechanizmy filtrowania ruchu. W efekcie, nawet jeśli będzie miał miejsce atak, wszyscy użytkownicy zachowają stały dostęp do platformy.

Ponieważ wszystkie największe imprezy sportowe odbywające się na żywo zostały przełożone ze względów bezpieczeństwa, miliony kibiców sportowych zainteresowało się zawodami online. Wielu uważa je za równie ekscytujące co wydarzenia sportowe offline, a miłośnicy gry w szachy stanowią najaktywniejszych graczy online. Jednak granie online nie jest odporne na cyberzagrożenia. Przestępcy atakują platformy gier przy użyciu różnego rodzaju szkodliwego oprogramowania w celu kradzieży danych uwierzytelniających graczy, przedmiotów z gier oraz kont bankowych. Mamy zaszczyt zapewniać bezpieczeństwo platformie FIDE Online Arena, która stanowi ważny krok naprzód w tym sporcie, chroniąc tysiące użytkowników, którzy chcą zostać arcymistrzamipowiedział Aleksander Mojsjejew, dyrektor ds. biznesu w firmie Kaspersky.

Firma Kaspersky wspiera Mistrzostwa Świata w Szachach organizowane przez FIDE od 2017 r. i zapewnia cyberochronę siedzibie głównej FIDE, kilku krajowym federacjom szachowym, szachistom rywalizującym podczas mistrzostw organizowanych przez FIDE oraz infrastrukturze zawodów. Partnerstwo obejmuje również szkolenie graczy w zakresie cyberbezpieczeństwa.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -