[the_ad_group id="105318"]

Firma z zachodniopomorskiego wprowadziła do obrotu fałszywe faktury. „Prezes nie interesował się sprawami spółki”

[the_ad_group id="105318"]

Firma z zachodniopomorskiego wprowadziła do obrotu fałszywe faktury. „Prezes nie interesował się sprawami spółki”

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła, że „znikający podatnik” wprowadził do obrotu fałszywe faktury za prawie 8 mln zł. Wyłudzono 1,5 mln zł z podatku od towarów i usług. Szef KAS zablokował ponad 123 tys. zł na rachunkach bankowych spółki.

Pracownicy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie (UCS) przeanalizowali łańcuch transakcji przedsiębiorcy który wprowadzał do obrotu fałszywe faktury. Odkryliśmy, że w ciągu siedmiu miesięcy (styczeń – lipiec 2022 r.) wprowadził do obrotu fikcyjne faktury o wartości ponad 7,9 mln zł.

Wyłudzenie 1,5 mln zł z VAT

Prezes kontrolowanej spółki wyjaśnił, że nie ma nic wspólnego ze stwierdzonymi wyłudzeniami skarbowymi. Tłumaczył, że nabył pakiet 10 spółek, które po krótkim czasie sprzedał nieznanym obcokrajowcom na jednej z największych polskich platform handlowych. Pomimo pełnienia funkcji prezesa nie interesował się sprawami spółki, która bez jego uczestnictwa brała udział w wyłudzeniu 1,5 mln zł z podatku od towarów i usług.

Kontrola i blokada rachunków bankowych

W siedzibach firm zabezpieczono dokumentację księgową w formie papierowej oraz elektronicznej. Naczelnik Zachodniopomorskiego UCS w Szczecinie wszczął kontrolę celno-skarbową.

W przypadku  przedsiębiorcy zachodziło podejrzenie wykorzystywania sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych, dlatego Szef KAS zablokował na rachunkach spółki ponad 123 tys. zł

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów