Fortinet podał wyniki finansowe za III kwartał 2017

- Reklama -

Spółka Fortinet podała wyniki finansowe za III kwartał 2017 roku. Wynika z nich, że firma osiągnęła o 18 proc. wyższe przychody niż za ten sam okres rok temu i wyniosły 374,2 mln USD.

Z danych wynika ponadto, że o 24 proc. w stosunku rok do roku zwiększyła się kwota zafakturowanych zamówień i wyniosła 431,7 mln USD. Marża operacyjna firmy liczona według zasad GAAP wyniosła 9 proc., natomiast według zasad innych niż GAAP 19 proc. Rozwodniony zysk na akcję liczony według zasad GAAP wyniósł 0,15 USD na akcję. Zysk ten liczony według zasad innych niż GAAP to 0,28 USD na akcję.

Spodziewamy się, że rozszerzający się rynek zabezpieczeń usług w chmurze oraz przyszłość zabezpieczenia infrastruktury teleinformatycznej i urządzeń internetu rzeczy wpłyną na dalszy rozwój naszej firmy na wielu rynkach w ciągu najbliższych lat – komentuje Jolanta Malak, regionalna dyrektor sprzedaży Fortinet na Polskę, Białoruś i Ukrainę.

Przepływy środków pieniężnych z działalności operacyjnej w III kwartale wyniosły 162,3 mln USD, a przepływy wolnych środków pieniężnych 140,6 mln USD. Przychody odroczone Fortinet w minionym kwartale to 1,22 mld USD, co stanowi 30 proc. wzrost w stosunku rok do roku. Spółka uzyskała również 90,8 mln USD z tytułu odkupu akcji.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -