in ,

Fortinet rozszerza współpracę z Microsoft

Fortinet poinformował o rozszerzeniu współpracy z firmą Microsoft w ramach programu partnerskiego Fortinet Fabric Ready. Efektem współpracy obu firm jest integracja Fortinet Security Fabric i dostarczanych w jej ramach informacji o zagrożeniach, ochrony przed włamaniami oraz funkcji zarządzania z usługą Microsoft Azure Security Center.

Do Azure Security Center dołączone również zostały webowe firewalle aplikacyjne (WAF) FortiWeb, zapewniające wielowarstwową ochronę przed cyberatakami. Wcześniej w ramach usługi Microsoftu dostępne już były m.in. firewalle korporacyjne FortiGate, które teraz – obok rozwiązań FortiAnalyzer, FortiManager oraz FortiMail – są do uzyskania na żądanie poprzez Azure Marketplace.

Dzięki tym nowym możliwościom użytkownicy Microsoft Azure zyskają dodatkowe, zintegrowane i zautomatyzowane opcje ochrony w czasie rzeczywistym, zwiększające bezpieczeństwo zasobów chmurowych.

Systemy bezpieczeństwa muszą być stale dostosowywane do zmieniających się wymagań dotyczących infrastruktury zasobów na żądanie, zautomatyzowanych polityk oraz informacji o zagrożeniach. Fortinet łączy siły z Microsoftem, stawiając sobie za cel pomaganie największym przedsiębiorstwom w bezpiecznym przenoszeniu ich zasobów do chmury – powiedziała Jolanta Malak, regionalna dyrektor sprzedaży w firmie Fortinet

Według raportu McKinsey & Company duże przedsiębiorstwa będą przenosić coraz więcej procesów z tradycyjnych i zwirtualizowanych środowisk do chmury. Przewiduje się, że do 2018 roku odsetek przedsiębiorstw utrzymujących przynajmniej jeden proces na platformie typu IaaS (infrastruktura jako usługa) wzrośnie do 41%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ

Odporne dyski HDD

e-commerce

Polska krajem zakupów w e-sklpeach