Gaśnie blask NFT

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit
2 min

Non-Fungible Token (NFT) stał się jednym z szeroko przyjętych cyfrowych rynków w ciągu ostatnich kilku lat. Jednak w ostatnim czasie rynek ten mocno zwolnił. Gasnący rynek kryptowalut jest jedną z kluczowych przyczyn spadku. Rynek został również dotknięty z powodu wzrostu chwiejnych nastrojów inwestycyjnych, ponieważ jest on pełen oszustw ze strony szemranych twórców. W tym kontekście dyskusje w mediach społecznościowych (Twitter i Redditor) wokół NFT spowodowały duży spadek na rynku, najniższy poziom od lipca 2022 roku według danych z platformy Social Media Analytics Platform firmy GlobalData.

GlobalData obserwuje, że dyskusje w mediach społecznościowych wokół NFT spadają od początku 2022 roku i spadły o ponad 40% w ciągu ostatnich trzech miesięcy (czerwiec-sierpień) w porównaniu do poprzednich trzech miesięcy.

Według Smitarani Tripathy, Social Media Analyst w GlobalData: “Sentyment influencerów do NFT ulega stłumieniu ze względu na niedawny spadek transakcji tokenami NFT, do którego doprowadził brak bezpieczeństwa danych i plagiatowane tokeny. Jeden z ostrych spadków sentymentu w mediach społecznościowych został zauważony w lipcu, podsycany przez naruszenie danych e-mailowych w Ozone Network Inc (OpenSea), jednym z najpopularniejszych rynków NFT.”

Rynek NFT ma problemy z utrzymaniem swojego wcześniejszego wzrostu ze względu na plagę hakowania. Rozmowy w mediach społecznościowych wokół “Hackingu” skoczyły o 450% w 2022 roku*, w porównaniu do roku poprzedniego. Poza naruszeniem poczty elektronicznej OpenSea, niektóre z godnych uwagi hacków na platformie NFT w 2022 roku dotyczyły Lympo, Boarde Ape Yatch Club, Omni, DragonSB Finance i Premint, gdzie skradziono miliony dolarów.

- Advertisement -

Podobny trend zaobserwowano również w plikach spółek w ciągu 2022 roku. W II kwartale 2022 r. sentyment spadł o 14% do wyniku 0,86, wykazując spadek optymizmu wokół NFT z powodu rosnących dyskusji na temat spowolnienia na rynku kryptowalut – wynika z bazy danych GlobalData’s Company Filing Analytics.

Analiza bazy danych GlobalData’s Job Analytics ujawnia, że oferty pracy związane z NFT zaczęły spadać i odnotowały 50% spadek w ciągu ostatnich trzech miesięcy (czerwiec-sierpień) w stosunku do poprzednich trzech miesięcy.


*Według stanu na sierpień 2022 r.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -