Globalny rynek RFID będzie wart nawet 57,2 miliarda dolarów do 2026 roku

Zobacz

- Reklama -

Global Industry Analysts Inc. (GIA) opublikowała raport  „Radio Frequency Identification (RFID) Technology – Global Market Trajectory & Analytics”. Raport przedstawia nowe perspektywy dotyczące możliwości i wyzwań na znacznie zmienionym rynku po COVID-19.

Globalny rynek technologii RFID osiągnie 57,2 miliarda dolarów do 2026 roku

Popyt na technologię RFID, w tym znaczniki, czytniki i oprogramowanie, będzie napędzany przez zwiększenie ilości zastosowań tej technologii w różnych branżach. Na przestrzeni lat handel detaliczny stał się jednym z głównych sektorów zastosowań końcowych, z zastosowaniami w towarach i odzieży, gdzie popyt na odzież i towary specjalne jest oznaczany tagami RFID. Aplikacje detaliczne będą nadal dominować na światowym rynku tagów RFID, a główni detaliści ogłaszają projekty znaczników RFID na dużą skalę dla swoich towarów.

W związku z kryzysem COVID-19 globalny rynek technologii identyfikacji radiowej (RFID) szacowany na 27,1 miliarda USD w 2020 roku ma osiągnąć skorygowany rozmiar 57,2 miliarda USD do 2026 roku.  Po dokładnej analizie konsekwencji biznesowych pandemii i wywołanego przez nią kryzysu gospodarczego, wzrost w segmencie czytników został skorygowany do 11,3% wzrostu na rok na kolejny okres 7 lat.

Wartość rynku amerykańskiego szacuje się na 8,1 mld USD w 2021 r.

Rynek technologii identyfikacji radiowej (RFID) w USA szacuje się na 8,1 mld USD w 2021 r. Przewiduje się, że rynek RFID w Chinach osiągnie prognozowaną wielkość w wysokości 13,9 mld USD do roku 2026. Wśród innych godnych uwagi rynków geograficznych są Japonia i Kanada , z których każdy przewiduje wzrost o odpowiednio 10,1% i 12,2% w okresie 2020-2027. W Niemczech prognozuje się wzrost o około 11,8% rocznie.

Przyszły rozwój rynku będzie zależał od samej wielkości potencjalnych zastosowań RFID, takich jak obsługa bagażu, bezkontaktowe wystawianie biletów, zarządzanie aktywami, płatności zbliżeniowe, elektroniczne dokumenty identyfikacyjne, śledzenie produktów w branży detalicznej oraz lokalizacja w czasie rzeczywistym systemy identyfikacji m.in. W obliczu trwającej niepewności finansowej większy nacisk zostanie położony na technologie, które pomogą poprawić wydajność operacyjną, obniżyć koszty i zapewnić konkurencyjność. To ponowne dostosowanie priorytetów inwestycyjnych i ponowne skupienie się na długoterminowych oszczędnościach i korzyściach sprawi, że technologia RFID stanie się największym beneficjentem, zwłaszcza w segmencie konsumentów korporacyjnych.

Segment oprogramowania RFID – 8,6 miliarda dolarów do 2026 r.

Oprogramowanie RFID może służyć do dostosowywania systemów RFID do konkretnych potrzeb aplikacji i dodawania nowych funkcji do systemów zgodnie z potrzebami klienta i praktykami biznesowymi. W globalnym segmencie oprogramowania RFID, USA, Kanada, Japonia, Chiny i Europa osiągną wzrost o 13,6% rocznie w analizowanym okresie dla tego segmentu. Te rynki regionalne mają łączną wielkość rynku wynoszącą 3,1 miliarda USD w 2020 roku, osiągną prognozowaną wielkość 7,5 miliarda USD na koniec okresu objętego analizą. Chiny pozostaną jednym z najszybciej rozwijających się w tym klastrze rynków regionalnych. Przewiduje się , że rynek Azji i Pacyfiku, kierowany przez takie kraje jak Australia, Indie i Korea Południowa, osiągnie wartość 1,3 miliarda USD do roku 2026, podczas gdy w Ameryce Łacińskiej osiągnie rósł o 14,2% rocznie w analizowanym okresie.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -