Gra dronem w rozszerzonej rzeczywistości

OpinieGra dronem w rozszerzonej rzeczywistości

Nauka latania dronem sama w sobie jest nie lada wyzwaniem, a dzięki firmie EdgyBees i stworzonej przez nią aplikacji Drone Prix może być jeszcze bardziej emocjonująca. Dzięki niej użytkownik może rywalizować w rzeczywistości rozszerzonej w wyścigach z innymi pilotami dronów.

Korzystając z okularów AR Moverio Drone Edition firmy Epson przeznaczonych do współpracy z dronami firmy DJI (w tym modeli Phantom 3, Phantom 4 i Mavic Pro) gracz porusza się w wirtualnym torze przeszkód, nałożonym na obraz transmitowany z kamery drona. Aplikacja zawiera ponad 30 różnych tras, przewodnik ułatwiający ich opanowanie, możliwość gry i tryb rywalizacji, pozwalający zmierzyć się z rywalami z całego świata. Piloci mogą konkurować między sobą i porównywać swoje osiągnięcia, a punktacja jest ujęta w rankingu najlepszych wyników wszystkich graczy na świecie. W przeciwieństwie do symulatorów lotu, Drone Prix AR zapewnia bardziej realistyczne doświadczenie, które łączy w sobie wirtualne przeszkody z nabywaniem rzeczywistych umiejętności pilotowania.

epson dron 3

Najważniejsze cechy aplikacji Drone Prix to:

  • Tryby solo i rywalizacji: wyścig na czas, w celu poprawienia poprzednich wyników lub konkurowanie z innymi użytkownikami na całym świecie.
  • Asystent lotu: lot wzdłuż wyznaczonej ścieżki w przestrzeni 3D, ze zbieraniem bonusów i nagród.
  • Tory przeszkód: ponad 30 różnych tras o różnym stopniu trudności dla początkujących i doświadczonych pilotów.
  • Integracja z mediami społecznościowymi: piloci mogą połączyć swoje ID użytkownika w grze z kontem na Facebooku i szybko dzielić się na profilu swoimi osiągnięciami.

epson dron 2

Innowacja EdgyBees, jaką jest gra łącząca możliwości osobistych statków powietrznych i okularów AR, przenosi rozrywkę i edukację na zupełnie nowy poziom. Choć uruchomienie gry jest możliwe bez użycia Moverio BT-300 Drone Edition, okulary oferują – poza niesamowitymi wrażeniami – także wysoki poziom bezpieczeństwa i wygody. Użytkownicy cały czas bezproblemowo śledzą wzrokiem lot drona, unikając rozpraszania się wynikającego ze spoglądania na ekran tabletu czy smartfona, które w świetle słonecznym mogą być słabo widoczne.

Aplikacja Drone Prix jest dostępna do pobrania z serwisów App Store i Google Play.

Film prezentujący zastosowanie aplikacji do obejrzenia pod adresem:

https://youtu.be/IU2-SBOasw0

epson dron 1

Sztuczna inteligencja podpowiada: