- Reklama -

Gracze i gwiazdy e-sportu zebrali 85 tys. zł na cele charytatywne

Zobacz

- Reklama -

Była to już piąta przedświąteczna charytatywna akcja firmy NVIDIA, którą w tym roku wsparła marka OMEN. Od 13 do 15 grudnia przez 63 godziny gracze kwestowali na rzecz samotnych seniorów, podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, grając jednocześnie na komputerach w ulubione tytuły. Całość można było oglądać podczas transmisji online.

Twoja obecność pomaga mi żyć

W Polsce mieszka ok. 1,5 miliona osób powyżej 80 roku życia. Połowa z nich żyje samotnie. Wielu nie ma już rodziny ani przyjaciół. Co dwudziesty senior nie ma z kim porozmawiać i w ogóle nie wychodzi z domu. Skazani na samotność tracą sens życia. Dopada ich apatia, brak apetytu oraz strach przed jutrzejszym dniem.

By to zmienić Stowarzyszenie mali bracia Ubogich stworzyło specjalny program pomocy samotnym osobom, do którego rekrutuje wolontariuszy. Każdy z nich jest przydzielony do jednego podopiecznego, którego regularnie odwiedza, systematycznie dzwoni i wspiera w trudnych chwilach. Dzięki darczyńcom mali bracia Ubogich dotrą z pomocą do kolejnych osamotnionych seniorów.

Ogromne serce i wsparcie społeczności graczy

Gry komputerowe to nie tylko czysta rozrywka. Wiele z nich posiada również walory edukacyjne, a odpowiednio wykorzystane mogą posłużyć w osiągnięciu szczytnego celu. Uczestnicy charytatywnego wyzwania przez ponad dwie doby kwestowali grając w popularne gry i organizując wyzwania dla swoich fanów. W tym czasie żywiołowo komentowali rozgrywkę, ale przede wszystkim nawoływali widzów do wpłat na rzecz samotnych seniorów. Całą inicjatywę można było na bieżąco śledzić podczas internetowej transmisji. Bilans tej charytatywnej akcji to donacje w wysokości 85 881,98 zł, 52 kwestujące gwiazdy Internetu, zawodnicy e-sportowi i influencerzy, 63 godziny zabawy oraz ponad 260 000 oglądających.

Najwyższy zarejestrowany datek to aż 10 tys. zł. Zebrana kwota powiększy się jeszcze o pieniądze z trwających aukcji fotela gamingowego w barwach słynnej drużyny Virtus.pro, należącego do Jarosława „pashaBiceps” Jarząbkowskiego oraz customowego komputera, którego właścicielem jest Piotr „Izak” Skowyrski, znany m.in. z komentowania rozgrywek e-sportowych.

Cieszę się że ponownie mogłem wziąć udział w streamie charytatywnym firmy NVIDIA. Co roku zbieramy na inny cel, a w tym poruszyliśmy temat, który według mnie jest zbyt słabo nagłośniony w mediach, czyli samotnych seniorów. Jestem szczęśliwy, że razem z pozostałymi streamerami mogliśmy dołożyć cegiełkę do otwarcia nowych placówek. Serce rośnie, że udało się zebrać jeszcze więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku – podsumowuje Piotr „Izak” Skowyrski.

Dzięki niesamowitej sile oddziaływania zaproszonych do akcji gości i hojności darczyńców, składających się w dużej mierze z młodych osób, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zapewni wsparcie kolejnej grupie samotnych osób, dla których bezpośredni kontakt z drugą osobą jest szansą na odmianę swojego życia.

Z przeprowadzonej przez nas diagnozy wynika, że w Polsce żyje około 280 tysięcy osamotnionych seniorów powyżej 80 roku życia. To prawie tylu, ilu jest wszystkich mieszkańców Białegostoku. To ogromne wyzwanie, ale dzięki pomocy darczyńców możemy docierać z naszą misją do kolejnych miast w Polsce – powiedziała Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. – Środki, jakie zostały zebrane w weekendowej akcji gamingowej pozwolą nam na uruchomienie w 2020 roku naszych działań w kolejnych lokalizacjach – dotrzemy z pomocą do osamotnionych seniorów m.in. w Świdniku i Wrocławiu. Dziękujemy za Waszą hojność i zapraszamy do śledzenia naszych działań.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -