Grupa AB dzieli się zyskiem. Dystrybutor IT skupi też akcje własne

Udostępnij

Jeszcze w grudniu akcjonariusze największego dystrybutora IT i elektroniki użytkowej w Polsce i regionie CEE otrzymają 1 zł dywidendy na akcję. Walne Zgromadzenie również jednogłośnie zatwierdziło skup akcji własnych. Łącznie do posiadaczy akcji AB mają trafić blisko 33 mln zł.

Walne Zgromadzenie AB S.A. podjęło uchwałę o wypłacie 16,1 mln zł dywidendy (1 zł brutto na akcję). Prawo do niej uzyskają posiadacze akcji w dniu 8 grudnia br., a wypłata nastąpi 22 grudnia. Akcjonariusze podczas WZ podjęli również decyzję o skupie akcji własnych o wartości ponad 16 mln zł. W rezultacie Zarząd otrzymał możliwość nabywania walorów AB do 20 grudnia 2023 roku w przedziale cenowym od 1 do 79 zł za akcję. Łącznie do akcjonariuszy mogą zatem trafić prawie 33 mln zł z zysku roku finansowego 2020/2021.

– Grupa AB dzieli się zyskiem bezpośrednio z akcjonariuszami, zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, które zyskały aprobatę Walnego Zgromadzenia. Kontynuujemy przy tym konserwatywną, bezpieczną politykę finansową i zdywersyfikowaną strategię biznesową, myśląc i działając długoterminowopodkreśla Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A. 

Grupa AB umacnia pozycję rynkowego lidera podczas obecnego przyspieszenia w cyfrowej transformacji społeczeństw regionu CEE dzięki inwestycjom w nowe technologie, e-commerce i automatyzację procesów. W roku finansowym 2020/2021 Grupa AB zanotowała 13,1 mld zł przychodów (+28% rdr), 182,8 mln zł wyniku EBITDA (+64% rdr) oraz 123,7 mln zł zysku netto (+86% rdr). Mocnym akcentem otworzyła również nowy rok finansowy 2021/2022. Pierwszy raz w historii w okresie lipiec-wrzesień obroty przekroczyły 3 mld zł, zysk brutto na sprzedaży osiągnął ponad 100 mln zł, a wynik EBITDA przebił próg 40 mln zł. Nastąpiło również historyczne przejście wartości kapitałów własnych w sferę 10-cyfrową.

Źródło:AB S.A.

Zobacz

Popyt na elektronikę użytkową słabnie

Według badań TrendForce, patrząc na NAND Flash, których ceny...

W Łebie będzie działał port serwisowy dla farmy wiatrowej Grupy Orlen na Morzu Bałtyckim

Spółka Baltic Power, powołana do budowy farmy wiatrowej Grupy Orlen na Morzu Bałtyckim, podpisała umowę na dzierżawę terenu, gdzie powstanie baza umożliwiająca rejsy jednostek serwisowych obsługujących ok. 70 turbin. Port w Łebie będzie służył do serwisowania przez minimum 25 lat - podał PKN Orlen.

Komisja środowiska chce dać wytwórcom prądu z OZE dodatkowe dwa lata na przesłanie energii do sieci

Sejmowa komisja środowiska poparła w czwartek poprawkę wydłużającą do 16 lipca 2024 r. termin pierwszego wprowadzenia energii do sieci przez nowych wytwórców prądu z OZE.

Badanie: inflacja i wojna bardziej mobilizują Polaków do oszczędzania niż pandemia

Do oszczędzania bardziej niż pandemia mobilizują Polaków rosnąca inflacja i wojna na Ukrainie – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”. Akcentują to w szczególności osoby z dziećmi oraz respondenci w wieku 18-24 i 25-34 lata.

KE: tempo wzrostu PKB UE wyniesie 2,7 proc. w 2022 r. i 2,3 proc. w 2023 r.

Wzrost PKB Unii Europejskiej wyniesie w 2022 r. – 2,7 proc. , a w 2023 r. - 2,3 proc. - wynika z wiosennej prognozy, przedstawionej w poniedziałek przez Komisję Europejską. Najnowsze rokowania są mniej optymistyczne niż te z zimy.

Astronomowie „zrobili zdjęcie” czarnej dziury w centrum Drogi Mlecznej

Naukowcy zaprezentowali pierwszy obraz supermasywnej czarnej dziury w centrum naszej galaktyki. O odkryciu poinformowały Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) oraz uczestnicy projektu o nazwie Teleskop Horyzontu Zdarzeń (EHT). Udział w okryciu mają też Polacy.
- Reklama -