in ,

Grupa Veracomp: wzrost przychodów w 2017 roku

Przychody Grupy Kapitałowej Veracomp osiągnęły w ubiegłym roku poziom 872 mln zł. Największym zainteresowaniem cieszyły się rozwiązania bezpieczeństwa IT, komercyjnego open source, a także systemy wideokonferencyjne i audiowizualne.

Grupa Veracomp prowadzi działalność dystrybucyjną na terenie 17 krajów Europy Środkowo-Wschodniej za pośrednictwem 10 spółek. Przychody całej organizacji zwiększyły się nominalnie z 757 mln zł. w 2016 r. do 872 mln zł w 2017 r. W każdym kraju spółki Grupy odnotowały wzrosty obrotów ze sprzedaży rozwiązań IT, największe w: Bułgarii – 69 proc., Czechach i na Słowacji – 65 proc.,  Rumunii – 61 proc. W Polsce przychody były wyższe o 9 proc. i przekroczyły 670 mln zł. (w 2016 r. – 616 mln. zł).

Po dwóch latach stagnacji na rynku inwestycji w IT w Polsce, wyraźne ożywienie odczuliśmy w ostatnim kwartale 2017 r. Długi okres zastoju spowodowany był zamrożeniem projektów w sferze public, a także znaczną ilością nowych przepisów administracyjno-podatkowych, które blokowały plany przedsiębiorców związane z inwestowaniem. Mimo optymistycznej końcówki ubiegłego roku polski rynek IT wciąż pozostaje w tyle za konkurencyjnymi gospodarkami Europy Środkowo-Wschodniej. Potwierdzają to przychody naszych spółek w tej części Europy, gdzie wzrosty są dwucyfrowe i sięgają ponad 60 proc. – powiedział Adam Rudowski, Prezes Zarządu, Veracomp.

Grupa podaje, że wśród obszarów o największej dynamice wzrostu sprzedaży w Polsce znalazły się rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT, komercyjnego open source, a także infrastruktury wideokonferencyjnej i audiowizualnej. Veracomp prognozuje, że w bieżącym roku największe zainteresowanie skupi się głównie na ofercie rozwiązań umożliwiających dostosowanie infrastruktury IT do wymogów RODO – przede wszystkim na bezpieczeństwie teleinformatycznym. Oprócz tego duży popyt, zdaniem firmy,  będzie na oprogramowanie open source, systemy usprawniające komunikację w firmach (wideokonferencje), rozwiązania Big Data i audiowizualne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
elektryczne auto

Polski samochód elektryczny ma trafić do małoseryjnej produkcji w 2019 roku

t mobile

Poważna awaria sieci komórkowych