HPE dostarczy infrastrukturę dla Porsche Holding Salzburg

- Reklama -

Firma Hewlett Packard Enterprise (HPE) ogłosiła wybór rozwiązania HPE do budowy fundamentu cyfrowej transformacji w ramach realizacji programu innowacji PHS w Porsche Informatik, wewnętrznym dostawcy usług IT dla PHS. Wykorzystując infrastrukturę komponowalną HPE w modelu as a service, Porsche Informatik zyskuje na elastyczności, może zmniejszyć koszty i ograniczyć złożoność. Jednocześnie możliwe staje się dostarczanie usług w modelu chmurowym, który jest lepiej dopasowany do potrzeb globalnej społeczności pracowników, dealerów i klientów PHS.

Porsche Informatik wymaga efektywności operacyjnej od infrastruktury hybrydowej. Tylko w ten sposób może zapewnić narzędzia cyfrowe dla około 30 tys. pracowników PHS i globalnej sieci dealerów samochodowych. Firma konsekwentnie stawia na nowe technologie motoryzacyjne i włącza się w trendy związane z e-mobilnością. Dla zespołu Porsche Informatik oznaczało to jednak wyzwania wynikające z ograniczonych zasobów, a także opóźnienia w opracowywaniu, testowaniu i dystrybucji aplikacji do dealerów PHS.

Opracowując i planując wdrożenie rozwiązania, które przyspieszy rozwój aplikacji i innowacji, Porsche Informatik postawił na HPE. Firma wybrała HPE GreenLake i HPE Synergy do zarządzania oraz skalowania aplikacji i obciążeń bazujących na przetwarzaniu dużych ilości danych. Rozwiązanie usługowe HPE GreenLake optymalizuje operacje wykorzystując precyzyjne mechanizmy pomiarowe oraz technologie zarządzania pojemnością. Dzięki temu zasoby wymagane dla każdego obciążenia są gotowe do wdrożenia w ciągu zaledwie kilku minut. HPE Synergy umożliwia PHS dynamiczne komponowanie i konfigurowanie nowych zasobów w celu szybszego udostępniania aplikacji. Od czasu wdrożenia HPE GreenLake i HPE Synergy, firma Porsche Informatik poprawiła wydajność aplikacji, ograniczyła złożoność środowiska centrum danych i przyspieszyła czas reakcji, umożliwiając PHS wprowadzanie innowacji oraz lepszą obsługę pracowników, sprzedawców i klientów w skali globalnej.

W dzisiejszym przemyśle motoryzacyjnym zachowanie konkurencyjności wymaga elastyczności i szybkości działania. Czas opracowywania nowych technologii i wprowadzania ich na rynek jest coraz krótszy, a cyfryzacja stale postępuje – powiedział Peter Friedwagner, dyrektor ds. Infrastruktury i Wspólnych Platform w Porsche Informatik. – HPE zapewnia Porsche Informatik elastyczność w konsumowaniu mocy obliczeniowej chmury hybrydowej jako usługi, zapewniając jednocześnie wysoki stopień automatyzacji w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami bezpieczeństwa – dodał Friedwagner.

HPE GreenLake umożliwia Porsche Informatik korzystanie w pełni z zarządzanego środowiska chmury hybrydowej, gdzie płaci się tylko za zużycie. Rozwiązanie jest kompatybilne z lokalnymi i zewnętrznymi centrami danych, jest łatwe w obsłudze i umożliwia wykorzystanie maszyn wirtualnych oraz kontenerów. Firma może planować pojemność przed użyciem, co pozwala uniknąć nadmiernej alokacji zasobów, czyli tzw. overprovisioningu. To znacznie zwiększa wartość dostarczaną przez środowisko chmury hybrydowej Porsche Informatik. A największe zyski płyną przede wszystkim z szybkości i elastyczności oferowanej przez infrastrukturę komponowalną, a także możliwości przekierowania zasobów z zarządzania infrastrukturą do prowadzenia działań innowacyjnych.

W przemyśle motoryzacyjnym zachodzą właśnie znaczące zmiany, które przyczynią się do pojawienia się nowych liderów. Zostaną nimi firmy rozumiejące trendy oraz projektujące i dostarczające innowacje, które zapewniają klientom wyjątkowe doświadczenia – powiedział Phil Davis, prezes Hybrid IT w HPE. – HPE jest dumne, że odgrywa kluczową rolę pomagając PHS w prowadzeniu transformacji w każdym aspekcie działalności, od wsparcia dla pracowników i dealerów, po sposób obsługi klientów. Unikalna oferta usługowa oraz infrastruktura komponowalna HPE tworzą solidną platformę, dzięki której PHS będzie sterować biznesem mając na celu osiągnięcie jeszcze większych sukcesów – pokreślił Davis.

W HPE Synergy wbudowana jest technologia HPE OneView. Umożliwia ona Porsche Informatik łączenie serwerów, pamięci i sieci w wiele platform infrastrukturalnych zarządzanych z poziomu jednego interfejsu. Z kolei Global Dashboard, pulpit zarządzania HPE OneView, konsoliduje i upraszcza infrastrukturę hybrydową do jednego, intuicyjnego widoku całego środowiska chmurowego.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -