HTC VIVE podkreśla swoją pozycję witając nowego gracza na rynku VR

HTC VIVE podkreśla swoją pozycję witając nowego gracza na rynku VR

Firma HTC VIVE, światowy lider w dziedzinie rzeczywistości wirtualnej i mieszanej klasy premium, powitała nowego gracza na rynku VR i MR. W komunikacie współzałożycielka i przewodnicząca HTC VIVE – Cher Wang przywitała nowy produkt firmy Apple, który został stworzony do obsługi wirtualnej rzeczywistości w ciepłych słowach, mocno przy tym akcentując fakt pozycji lidera, jaką piastuje HTC VIVE na rynku VR, a także podkreślając znaczenie dotychczasowych osiągnięć tajwańskiego producenta dla całego rynku XR. 

„Jako lider w branży wirtualnej oraz mieszanej rzeczywistości, z radością witamy firmę Apple w tętniącej życiem społeczności XR. Dzięki naszym wieloletnim innowacjom i zaangażowaniu w rozwój technologii VR i MR, z niecierpliwością czekamy na pojawienie się firmy, która podziela nasze dążenie do doskonałości technologicznej, doskonale rozumie potrzebę ochrony prywatności użytkowników i projektowania zorientowanego na człowieka. Razem mamy wyjątkową okazję do współpracy, wzajemnego inspirowania się i kształtowania przyszłości doświadczeń XR, wywierając wpływ na życie i funkcjonowanie zarówno firm, jak i konsumentów.”

Cher Wang, Współzałożycielka i Przewodnicząca HTC VIVE

Czy Apple zagraża pozycji HTC VIVE? Na ten moment raczej nie. Produkt z Cupertino jest mocno wyczekiwany już od lat, jednak Apple zdaje się dopiero testować swoje możliwości na nowym gruncie. Poza tym, dostępność Vision Pro zapowiedziano dopiero na przyszły rok i raczej wątpliwym jest, aby zestaw był dostępny we wszystkich regionach.  Z jednej strony amerykański producent jest znany z dużego nacisku na dokładność w zakresie UX oraz niebagatelnego podejścia do marketingu. Z drugiej strony, HTC VIVE świetnie radzi sobie na rynku obok takich konkurentów jak Google czy Meta, a nieustanne ulepszanie produktów, szeroka oferta gogli, jaką posiada HTC VIVE oraz ogrom doświadczenia w kreowaniu tego rynku z pewnością przemawiają na korzyść tajwańskiego producenta. 

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów