Ad image

Internet dla gamerów – gdzie znaleźć szybkie i stabilne łącze z niskim pingiem?

Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit

Dostawcy usług internetowych prześcigają się w ofertach, tak by zaproponować swoim klientom najbardziej optymalne rozwiązanie. Każdy użytkownik ma jednak indywidualne wymagania, dlatego najlepszy dostawca Internetu to taki, który zapewnia przepływ danych dostosowanych do aktualnych potrzeb. Do najbardziej wymagających użytkowników z pewnością należą gamerzy. Co jest istotne podczas poszukiwania usługi internetowej najwyższej jakości?

Dlaczego stabilny, najszybszy Internet jest potrzebny gamerowi?

Łącze internetowe, z jakiego korzysta gracz, powinno mieć jak najwyższą prędkość transferu danych. W ten sposób można zminimalizować ryzyko wystąpienia tzw. lagów, czyli niewielkich, nawet milisekundowych opóźnień dźwięku i obrazu. Lagi mogą spowodować, że uczestnik gry online zaprzepaści rozgrywkę – nie ma znaczenia, czy jest to gra indywidualna, czy grupowa. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że najnowsze gry dostępne na rynku muszą być dostosowane nie tylko do wymagań sprzętowych, ale też tych dotyczących stabilności i prędkości łącza.

Najlepszym rozwiązaniem dla gamerów jest zdecydowanie światłowód symetryczny – posiada on niski ping (opóźnienie w transmisji danych). Jest to podstawowe kryterium, jeśli gra się online w MMORPG z graczami z całego świata, gdzie czas reakcji ma szczególne znaczenie.

Test szybkości łącza

Test szybkości Internetu to znakomity sposób, by przekonać się, czy wybrane przez nas łącze jest rzeczywiście odpowiednie do tego, w jaki sposób zamierzamy z niego korzystać. Takie badanie można wykonać za pomocą strony SpeedTest.pl. Warto jednak pamiętać o tym, by test powtórzyć kilkukrotnie, najlepiej o różnych porach dnia, co pozwoli na najdokładniejszą ocenę wyniku uzyskanego w ramach oferty, jaką zaproponował dostawca Internetu. Jak sprawdzić łącze? Wystarczy przejść na wspomnianą stronę i kliknąć „start”.

Najszybszy Internet – dostawca godny zaufania

Strona Speedtest.pl prowadzi także comiesięczne rankingi, które prezentują dostawców usług internetowych, którzy zapewniają łącze o największej prędkości. Zarówno w rankingu ogólnym, jak i dotyczącym światłowodu, na pierwszym miejscu znajduje się firma INEA. Zapewnia ona najszybszy Internet w Polsce – symetryczne łącze o prędkości wysyłania i pobierania danych wielokrotnie przekraczającej 1 Gb/s. Dlatego jest to zdecydowanie najlepszy dostawca usług internetowych, z którego mogą swobodnie korzystać między innymi gamerzy.

Światłowód jest odpowiedzią na oczekiwania tych osób, które dotychczas borykały się z niestabilnością łącza internetowego. Jest on odporny m.in. na wpływ czynników atmosferycznych, które mogą doprowadzić do zerwania łącza lub też jego opóźnienia – na co żaden gracz nie może sobie pozwolić.

Często w rankingach dostawców Internetu światłowodowego znajdują się także takie firmy, jak Netia i Orange. O ile prędkości pobierania są wysokie i zadowalające, o tyle prędkość wysyłania jest nieporównywalnie niższa. Dodatkowo wyższy jest wskaźnik ping, który może decydować o pojawianiu się lagów. Aby prowadzić płynną rozgrywkę, ping nie powinien przekraczać 3 ms.

Gracze powinni zatem, przed wyborem konkretnej oferty, dokładnie prześledzić propozycje co najmniej kilku dostawców. Na podstawie takiej analizy należy podejmować decyzję w celu zoptymalizowania swoich wyników w rozgrywkach online.

Artykuł sponsorowany