IS-Wireless zapowiada światową premierę polskiego 5G w Barcelonie

Zobacz

- Reklama -

Polska firma IS-Wireless ogłosiła, że ma już w pełni gotową do wdrożenia własną technologię, która umożliwia budowę sieci piątej generacji w modelu otwartym. Po pokazach za zamkniętymi drzwiami, start-up pokaże oficjalnie po raz pierwszy możliwości autorskiego rozwiązania w czasie największego światowego wydarzenia branży telekomunikacyjnej w Barcelonie.

Pokaz odbędzie się w ramach rozpoczynających się 28 czerwca targów Mobile World Congress (MWC21), których jednym z motywów przewodnich jest łączność, a w szczególności zagadnienia dotyczące wdrażania 5G, budowania sieci w modelu Open RAN, sieci prywatnych czy planowania nadejścia 6G. Jako eksperci w tej dziedzinie w Barcelonie pojawią się przedstawiciele IS-Wireless, polskiego dostawcy rozwiązań sieciowych, zaangażowanego w globalną współpracę na rzecz rozwoju sieci w modelu Open RAN. Właśnie w tym miejscu firma pokaże branży łączności mobilnej i gościom na całym świecie swoje autorskie rozwiązanie dotyczące budowy sieci 5G.

Polskie 5G w pełnej krasie po raz pierwszy

– Możemy już z dumą ogłosić, że nasze rozwiązanie jest w pełni gotowe. Po raz pierwszy zaprezentujemy nasz produkt za granicą. Będzie to jego oficjalna światowa premieramówi prezes IS-Wireless Sławomir Pietrzyk. I podkreśla, że zgodnie z ideą jego firmy, by budować 5G w modelu otwartym, potrzebni są partnerzy.

– Chcemy również pokazać naszą gotowość do współpracy we wdrażaniu naszych rozwiązańdodaje Sławomir Pietrzyk.

Na targach w Barcelonie IS-Wireless pokaże kompletne rozwiązanie 5G oraz integrację z rozwiązaniami firmy Canonical. Dla tych, którzy nie mogą przyjechać do Hiszpanii firma przygotowała wirtualne stoisko w ramach współpracy z O-RAN Alliance. Będzie można na nim obejrzeć pokaz online działania systemu 5G w modelu Open RAN. O-RAN Alliance to organizacja powstała z inicjatywy światowych liderów, takich jak AT&T, China Mobile, Deutsche Telekom, NTT DOCOMO i Orange, pracująca na rzecz prowadzenia branży RAN w kierunku otwartych i zwirtualizowanych sieci mobilnych

Premiera w Barcelonie to wstęp do wdrażania polskiego rozwiązania na całym świecie zapowiedzianego przez IS-Wireless. Firma stawia za swój strategiczny cel przejęcie w ciągu najbliższych trzech lat nawet 5 proc. całego globalnego rynku Open RAN. W ubiegłym miesiącu zainicjowała również międzynarodowy projekt #5GMadeTogether, którego celem jest współpraca na rzecz globalnej budowy sieci piątej generacji w modelu otwartym.
Prezes IS-Wireless Sławomir Pietrzyk zapowiada, że pierwsze wdrożenia 5G opartego o polską technologię rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Targi wracają po pandemii

Tegoroczne targi w Barcelonie, które potrwają od 28 czerwca do 1 lipca, upływać będą pod hasłem „Back to business, Back to Barcelona, Back together”. Wśród prelegentów znajdą się m.in. prezes Tesli Elon Musk czy prezes Orange Stéphane Richard. Edycja wydarzenia z roku 2019 przyciągnęła ponad 100 tys. uczestników i 2,4 tys. wystawców – czołowych firm technologicznych. MWC21 organizowane przez inicjatywę Mobile World Capital Barcelona. Demonstrację polskiej firmy IS-Wireless będzie można obejrzeć w hali 2.1 na stanowisku 2.1C19Ex.

- Reklama -
Źródło:IS-Wireless

Polecamy

- Reklama -