[the_ad_group id="105318"]

Jak można zabezpieczyć się przed metodą kradzieży na walizkę ?

[the_ad_group id="105318"]

Jak można zabezpieczyć się przed metodą kradzieży na walizkę ?

Oglądasz filmy na YT jak kradną auta? myślisz, ze Ciebie to nie dotyczy?

Bezkluczowe systemy otwierania drzwi i uruchomiające zapłon pojazdu na pewno są bardzo wygodne. Niestety przy okazji oferują przestępcom, którzy korzystają z zaawansowanych technologicznie urządzeń szybki i skuteczny sposób kradzieży samochodów. Nowoczesne piloty bezkluczykowe zawierają chipy identyfikacyjne, które odbierają sygnały radiowe wysyłane przez samochód. Pojazd rozpoznaje kluczyk, gdy jest w zasięgu i otwiera drzwi. Układy zapłonu bezkluczykowego działają w ten sam sposób umożliwiając uruchomienie samochodów po wykryciu go w kabinie pojazdu.

Metoda „kradzieży na walizkę” staje się coraz bardziej powszechna. Obecnie rozwój tego sposobu kradzieży jest na tyle duży, ze najnowszy sprzęt ma zasięg już do 800m. Skaner jest na tyle silny, że bez problemu poradzi sobie z przejęciem sygnału nawet ze znacznej odległości. Kiedyś tą metodą kradli tylko auta drogich marek, ale wraz z rozwojem systemu keyless, praktycznie nie ma marki której nie można ukraść. Rozwój systemu bezkluczykowego jest coraz bardziej popularny w modelach nowych aut, a co za tym idzie zmieniają się tez sposoby kradzieży samochodów.

Złodzieje stają się co raz  bardziej bezczelni i kradzieży dokonują nawet gdy użytkownicy są w domu, a samochód stoi zaparkowany na podjeździe lub podwórku. Monitoring tutaj może nam pomoc niestety często tylko w kwestii, zarejestrowania  zdarzenia. Przestępcy od walizek doskonale zdają sobie sprawę iż są nagrywani  i nie stanowi dla nich to problemu z uwagi na to, że są w kominiarkach czy tez maskach.

Jednym z rozwiązań jest pudełko z silna funkcja ekranowania, tzw klatka faradya. Po włożeniu kluczyków do pudełka         ( także i zapasowych ) blokowany jest sygnał i w ten sposób nasze auto jest bezpiecznie. Nie ma możliwości aby zeskanować nasz sygnał. Podobnie jest z etui które także posiada zabezpieczenie w postaci tkaniny ekranującej blokujący sygnał elektromagnetyczny chroniące kluczyk samochodowy przed nieautoryzowanym użyciem. Wbudowana blokada RFID jest zaporą przed skanowaniem i kopiowaniem sygnału pomiędzy kluczykami i odbiornikiem w samochodzie.

Z pomocą także przychodzi sklep detektywistyczny. Profesjonalna obsługa pomoże i doradzi w kwestii zakupu niezbędnego sprzętu i gadżetów, dzięki którym zapewnienie bezpieczeństwa naszym samochodom będzie łatwiejsze.

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów