Ad image

Jeden z największych dostawców danych na świecie 
uruchamia program dla startupów

Kuba Kowalczyk - Dziennikarz Brandsit 2 min

Firma Cloud Technologies, która dostarcza dane do targetowania reklamy internetowej, uruchamia program dla startupów, które chcą rozwijać projekty wykorzystujące dane. W ramach programu Cloud Technologies Data Seed ma zamiar pomóc im rozwinąć potencjał biznesowy udostępniając swoją autorską technologię, dane i finansowanie.

Dzięki własnej technologii Cloud Technologies stworzyła chmurę danych zawierającą informacje o 5 mld użytkowników z ponad 200 rynków na całym świecie. Około 80% przychodów ze sprzedaży danych Cloud Technologies pochodzi z największego rynku reklamowego świata, czyli z USA.

Cloud Tehnologies i nowy program dla startupów

Cloud Technologies Data Seed to program dedykowany startupom na wczesnym etapie rozwoju, fundacjom technologicznym lub zespołom projektowym. Mogą się do niego zgłaszać zarówno podmioty oraz zespoły, które już zajmują się analityką danych w swojej działalności biznesowej, jak i te, które dopiero przedstawią pomysł, jak wykorzystać dane w biznesie. Cloud Technologies stawia na wspieranie projektów o wysokim poziomie synergii, więc pierwszym krokiem w programie jest pobranie próbki danych ze strony internetowej i weryfikacja czy zgłaszany projekt może być rozwijany o tego typu dane.

“Startupom, organizacjom i zespołom zgłaszającym się do naszego programu oferujemy unikalną możliwość wykorzystania naszych danych i technologii, która pozwoliła nam stać się działającym z sukcesami globalnym AdTechem. Nasze dane będą mogły zostać wykorzystane do przyspieszenia rozwoju już istniejących lub stworzenia zupełnie nowych produktów czy usług. Ponadto, oferujemy również finansowanie, które będziemy dostosowywali do konkretnych projektów, stwarzając im odpowiednie warunki do rozwoju” – zaznacza Piotr Prajsnar.

Warunki

Nabór do programu, którego realizacja stanowi element strategii rozwoju Cloud Technologies na lata 2023-2025, prowadzony będzie w sposób ciągły do końca 2025 roku, a każde zgłoszenie będzie oceniane indywidualnie. Również finansowanie projektu będzie ustalane indywidualnie, by jak najbardziej efektywnie wspierać obiecujące projekty. Ticket inwestycyjny w Cloud Technologies Data Seed wynosi do 2 milionów PLN.

Do programu można już aplikować przez stronę internetową.