Kaspersky rozpoczyna serię wykładów online na temat cyberzagrożeń

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
3 min

Firma Kaspersky rozpoczyna serię wykładów online prezentujących wiedzę oraz najnowsze ustalenia w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, w których można uczestniczyć w zaciszu własnego domu. Pierwsze spotkanie online planowane jest na 17 czerwca 2020 r. Zostanie poprowadzone przez Globalny Zespół ds. Badań i Analiz firmy Kaspersky (GReAT), który pracuje nad wykrywaniem zaawansowanych zagrożeń, kampanii cyberszpiegowskich, znaczących szkodliwych programów, ransomware oraz trendów cyberprzestępczych na całym świecie. Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane do specjalistów z całego świata zajmujących się analizą zagrożeń.

Seria wykładów „GReAT Ideas. Powered by SAS” pozwoli zdobyć informacje z pierwszej ręki na temat działań zespołu GReAT i jest inspirowana regularnymi, wewnętrznymi spotkaniami zespołu, jak również przyjazną atmosferą, w jakiej odbywa się wymiana wiedzy podczas konferencji Security Analyst Summit. Wykłady dostarczą informacji na temat krajobrazu zagrożeń, łącznie ze szczegółami dotyczącymi niedawno wykrytych zagrożeń, jak i technik stosowanych w branży cyberbezpieczeństwa, bezpośrednio od ekspertów z zespołu GreAT.

Omawiane będą najnowsze i niedawno wykryte przypadki ataków APT, analizy, stworzone wewnętrznie, autorskie narzędzia, rzeczywiste przykłady wykorzystania analizy zagrożeń oraz produktów firmy Kaspersky i wiele więcej. Każdy wykład będzie składał się z czterech 15-20 minutowych prezentacji na temat nowatorskich narzędzi, bieżących projektów oraz najnowszych kampanii APT wykrytych przez zespół GReAT.

Pierwsza część zostanie poświęcona następującym tematom:

- Advertisement -
  • łączenie ataków z ugrupowaniami cyberprzestępczymi: studia przypadków;
  • wyszukiwanie zagrożeń przy użyciu nowego silnika atrybucji szkodliwego oprogramowania firmy Kaspersky;
  • Microcin-2020: ban dla programistów GitLab, asynchroniczne gniazda i więcej;
  • pułapki (honeypoty) IoT nowej generacji.

Wraz z przejściem do nowego środowiska poczuliśmy, że trzeba wesprzeć społeczność związaną z cyberbezpieczeństwem. Wcześniej mogliśmy kontaktować się i wymieniać wiedzą podczas różnych konferencji stacjonarnych. To pomagało wielu profesjonalistom w nieustannym rozwoju. Niestety obecnie stało się to o wiele trudniejsze. Poprzez cykl „GReAT Ideas” chcemy wypełnić tę lukę, spotkać się nieformalnie z badaczami, osobami odpowiedzialnymi za ochronę sieci – praktycznie ze wszystkimi ze społeczności związanej z analizą zagrożeń – jak również omawiać i wymieniać się informacjami i ustaleniami, które mogą pomóc osobom zajmującym się wyszukiwaniem zagrożeń stać się lepszymi profesjonalistami ds. cyberbezpieczeństwa – powiedział Costin Raiu, dyrektor zespołu GreAT firmy Kaspersky.

Udostępnij
- REKLAMA -