Kierunek przyszłości: Sztuczna inteligencja i agile NaaS w nowej generacji HPE Aruba Networking Central

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit
6 min

Hewlett Packard Enterprise wprowadza nowe rozwiązania, których celem jest uproszczenie zarządzania siecią i poprawa sprawności operacyjnej. Ma w tym pomóc nowa generacja chmurowego rozwiązania do zarządzania siecią – HPE Aruba Networking Central. HPE Aruba Networking udostępnia ponadto funkcje z obszaru network-as-a-service (NaaS), które mogą być uruchamiane i zarządzane przez klientów oraz partnerów za pośrednictwem platformy HPE GreenLake na zasadzie miesięcznego abonamentu.

Wiele firm mierzy się z wyzwaniem okrojonych zespołów IT i nadmiaru zadań, co wpływa na jakość zarządzania produktami sieciowymi pochodzącymi od różnych dostawców. Odpowiedzieć na to wyzwanie może chmurowa platforma do zarządzania siecią HPE Aruba Networking Central, której celem jest uproszenie działań związanych z usługami sieciowymi oraz zwiększenie wydajności, dzięki sztucznej inteligencji wykorzystanej w procesach IT (AIOps). Automatycznie przekłada się to na zredukowanie liczby zadań wykonywanych manualnie, dzięki czemu zespoły odpowiadające za sieć mogą skupić się na strategicznych i bardziej złożonych projektach.

HPE Aruba Networking prezentuje ponadto model agile NaaS, który ułatwia partnerom sprzedaż, a użytkownikom końcowym – korzystanie z sieci na żądanie (on-demand networking). Nowe funkcje HPE GreenLake for Networking umożliwiają partnerom tworzenie pakietów usług potrzebnych do jej projektowania i wdrażania, na bazie miesięcznego abonamentu w formule NaaS.  

“Zmodernizowana sieć jest podstawą cyfrowych rozwiązań kolejnej generacji i nowych modeli biznesowych. Ewolucja naszych rozwiązań AIOps w HPE Aruba Networking Central, wraz z wykorzystaniem agile NaaS, stanowi kolejny krok w kierunku bardziej efektywnego zarządzania złożonością operacyjną, a jednocześnie odpowiada na wyzwania coraz większych obciążeń na brzegu sieci i w chmurze. W efekcie otrzymujemy bezproblemowe, hybrydowe środowisko pracy”. 

Phil Mottram, wiceprezes i dyrektor generalny HPE Aruba Networking

Nowa generacja HPE Aruba Networking Central ma szeroki zakres zastosowań, takich jak automatyzacja procesów w fabrykach, spersonalizowane doświadczenia klienta, ograniczenie śladu węglowego czy omnichannelowe funkcjonowanie w handlu detalicznym, umożliwiające zakupy w sklepie stacjonarnym poprzez urządzenia mobilne i online. System ten został zaprojektowany na nowo, co oznacza, że wyprzedza starsze narzędzia do zarządzania siecią dzięki nowym funkcjonalnościom jak, m.in.: 

- Advertisement -
 • uproszczony, bardziej intuicyjny interfejs, który jest łatwy w obsłudze dla użytkowników o różnych poziomach zaawansowania,
 • pierwsza w branży funkcja „time travel”, pozwalająca na podgląd stanu sieci w kontekstowo skorelowanym momencie, co skraca proces przywracania do określonego punktu do kilku minut,
 • wielowarstwowe diagramy fizycznej i logicznej topologii typu pierścieniowego („sunburst”), co jest nową jakością wizualizacji dużych, złożonych sieci,
 • inteligentne wskaźniki, które informują o kondycji urządzenia, umożliwiając szybką wstępną identyfikację problemów,
 • skuteczniejsze analizy przyczyn źródłowych (RCA), oceny wpływu i bardziej precyzyjne zalecenia dzięki wsparciu sztucznej inteligencji,
 • automatyzacja konfiguracji sieci wielkoskalowych, niezależne od stosowanego urządzenia procesy dla etapów planowania i wdrażania, dzięki pełnemu wsparciu API. 

Podejście agile NaaS pomaga organizacjom skutecznie rozpoznawać potrzeby rynku i szybciej osiągać wyniki biznesowe, dzięki:

 • narzędziom wspierającym współpracę zespołów ds. sieci z przedstawicielami biznesu w celu opracowania strategii NaaS, która spełnia ich specyficzne wymagania,
 • wsparciu dla wielu modeli pozyskiwania, wdrażania i zarządzania,
 • możliwości stopniowego wprowadzania modelu network-as-a-service bez konieczności przebudowy całej sieci,
 • zapewnieniu bezpieczeństwa w ramach światowej klasy rozwiązań Zero Trust i SASE,
 • wydajności i skalowalności chmury, a także automatyzacji wspomaganej sztuczną inteligencją.

Wszystkie te nowości dają organizacjom możliwość dysponowania mocnym fundamentem w postaci kompleksowego rozwiązania sieciowego już na samym początku.

Integracja Axis Security z Athonet

Niedawno HPE przejęło dwie firmy, rozszerzając tym samym ofertę HPE Aruba Networking. Są to Athonet, specjalizujący się w prywatnych sieciach 5G oraz Axis Security, oferujący kompleksowe rozwiązania zabezpieczające SASE. Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa edge-to-cloud Axis Security zostały już zintegrowane z technologią HPE Aruba Networking. Zgodnie z planem, przejęcie Athonet zostanie sfinalizowane pod koniec roku bieżącego fiskalnego HPE, a integracja rozwiązań Athonet z HPE Aruba Networking i obecnie oferowanym oprogramowaniem telekomunikacyjnym nastąpi po sfinalizowaniu transakcji.  

„HPE Aruba Networking uzupełnia możliwości połączeń, czego przykładem może być przejmowana firma Athonet, specjalizująca się w prywatnych sieciach 5G, której oferta jest jednoznaczną odpowiedzią na pojawiające się zapotrzebowanie na rynku. Wraz z WAN, WLAN, LAN oraz pełnym wsparciem dla IoT oferujemy praktycznie pełne portfolio w tym zakresie. Z drugiej strony uzupełniamy ofertę z zakresu bezpieczeństwa i to w oparciu o pełne SSE, które idealnie wpisuje się w ofertę firmy i sprawia, że stajemy się pełnoprawnym producentem SASE. W tym samym czasie ogłaszamy nową generację najlepszej już i tak platformy zarządzającej, jaką jest Aruba Central. W nowej wersji jest ona dużo bardziej przyjazna użytkownikowi, ale także wnosi mnóstwo nowych funkcjonalności i daje lepsze możliwości automatyzacji. Otwiera nową erę użycia AI, które przestaje tylko nas ostrzegać i ewentualnie sugerować rozwiązania, ale zaczyna być absolutnie zautomatyzowanym narzędziem, które będzie reagować za nas, szczególnie kiedy ilość danych i ich źródeł dawno już przekroczyła ludzkie możliwości analityki. A to wszystko, wraz z ogromem innych rozwiązań, takich jak choćby uznany na całym świecie ClearPass, dostępne jest w ofercie as-a-Service.”

Robert Lachowiecki, HPE Aruba Networking Country Lead
SOURCES:HPE
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -