Komfortowe granie – sprawdzone sposoby

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 3 min
3 min

Każdy gracz wie, że rozgrywka może być niezwykle wciągająca. Ponieważ łatwo zatracić się w wirtualnym świecie, spędzenie przed konsolą lub komputerem kilku godzin nie jest trudne. W poniższym artykule podpowiemy, jak poprawić komfort podczas grania. Czytaj dalej.

Telewizor dla konsolowca

Złota zasada mówi – nie ma za dużych telewizorów, są za małe pokoje. Rozmiar pomieszczenia jest jedną z najważniejszych wytycznych, kiedy wybieramy wielkość telewizora. Problemem może być również brak miejsca, w którym można postawić sprzęt. Niezależnie od tego czy masz już telewizor, czy chcesz go kupić, warto zastanowić się nad montażem na ścianie.

Na rynku znajdziemy dużą ilość odpowiednich uchwytów. Posiadają różny udźwig i rozstaw śrub, dlatego ważne jest, żeby wybrać taki, który będzie kompatybilny z naszym sprzętem. Podpowiadamy, że najpopularniejszym standardem jest VESA (Video Electronics Standards Association). Kiedy zaopatrzymy się w uchwyt, zostaje tylko montaż.

Wybierz odpowiednie miejsce. Ściana powinna być solidna – musi utrzymać kilka kilogramów. Przy użyciu odpowiednich narzędzi wywierć dziury i przykręć stelaż. Pamiętaj o wypoziomowaniu i odpowiedniej wysokości – telewizor powinien być zamontowany na wysokości oczu.

W zależności od pokoju i miejsca, w którym zazwyczaj siedzisz, możesz potrzebować uchwytu z wysięgnikiem. Dzięki temu zamontowany telewizor można odchylić oraz dostosować w niemal dowolny sposób.

komfortowegranie sprawdzonesposoby2

Fotel dla pecetowca

Wielogodzinne sesje spędzone przy grze potrafią być wyzwaniem nie tylko dla oczu, ale również kręgosłupa. Standardowe krzesła nie zapewniają odpowiedniej ochrony dla naszych pleców – stąd coraz większa popularność foteli dedykowanych fanom wirtualnej rozrywki. Powstały one z myślą o zdrowiu i wygodzie graczy.

Fotel gamingowy cechuje się dużą ergonomią i możliwością regulacji poszczególnych elementów na wielu płaszczyznach. Dostosowanie go do własnych potrzeb nie stanowi problemu. Ponieważ przeznaczony jest do zadań specjalnych, musi posiadać solidną konstrukcję – ma zapewnić wiele godzin rozrywki, bez obawy o zniszczenia.

Wygląd foteli dla graczy odpowiada stylistyce jaką od lat obierają producenci sprzętu dla gamerów. Jest masywnie, momentami groźnie i odważnie w kwestii doboru barw. Najczęściej przypominają fotele montowane w samochodach wyścigowych, które również są projektowane dla jak najlepszego komfortu podczas jazdy. Czy to oznacza, że nie znajdziemy czegoś bardziej stonowanego? Absolutnie nie. W szerokiej ofercie, jaką przygotowali producenci, znajdą się również bardziej eleganckie i standardowe modele.

komfortowegranie sprawdzonesposoby3

Podsumowanie

Gracz szuka wygody i nie lubi kiedy w trakcie rozgrywki coś go uwiera, dlatego odpowiedni montaż telewizora i fotel dostosowany do potrzeb są ważne. Co ciekawe, sposoby przedstawione w artykule można stosować naprzemiennie. Gracz konsolowy z pewnością doceni zalety fotela gamingowego, a pecetowiec może zamontować na ścianie monitor, zwalniając tym samym miejsce na biurku. Tak naprawdę niezależnie na czym grasz, potrzeby są podobne, a radość płynąca z rozgrywki jest taka sama – niezależnie od platformy.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz