Ad image

Maciej Mączyński pokieruje dywizją CEED w Samsung

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit

Z początkiem września Maciej Mączyński objął stanowisko Head of Sales CEED (Central and Eastern Europe Display)w Samsung dywizji odpowiedzialnej za sprzedaż monitorów LCD, wielkoformatowych ekranów LCD i LED oraz telewizorów hotelowych. Mączyński będzie odpowiadał za aż 19 europejskich rynków i raportował bezpośrednio do centrali w Londynie.
Maciej posiada ponad 25-letnie doświadczenie na rynku IT w obszarze rozwoju biznesu, sprzedaży i organizacji.

Maciej-Mączyński, Samsung

Swoją karierę zawodową rozpoczął w firmach Optimus i NCR Poland, gdzie odpowiadał za rozwój sprzedaży. Następnie dołączył do zespołu APC Poland. W organizacji 11 lat obejmował różnorodne pozycje w tym District Managera oraz Country Managera. Po przejęciu APC przez Schneider Electric uzyskał awans na ITB Vice President oraz Director ITB BFO Global Program. Ostatnie 5 lat spędził w Dell Technologies jako Regional Sales Director CEE, gdzie odpowiadał za rozwój działu usług w regionie Europy Środkowej oraz Wschodniej.

Maciej posiada tytuł magistra ze specjalizacją Organizacja i Zarządzanie Przedsiębiorstw oraz dyplom Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej/University of Minessota.

Prywatnie jest fanem szeroko pojętej motoryzacji, w tym motorsportu oraz wyścigów samochodowych. W wolnych chwilach lubi podróżować po świecie, ze szczególnym upodobaniem do kultury oraz sztuki kulinarnej Azji. Jest szczęśliwym mężem i dumnym ojcem dwójki wspaniałych dzieci.